Rudy Fernandez - Real Madrid 006 Rudy Fernandez (Fotó: Karolis Kavolelis / Shutterstock.com)

Mindkét csapatnak akad bőven javítani valója, mert összességében nem úgy kezdték a szezont, ahogyan azt a szurkolók elvárták volna tőlük.

Tipp: 166,6 pont alatt
Unibet
1.87

Anadolu Efes - Real Madrid

A Real Madrid idei első vereségét Litvániában szenvedte el, ami meglepő lehet. Zach LeDay a padról érkezve kiváló meccset tett le az asztalra, ami győzelmet hozott a Zalgirisnek. Jól kezdte a litván csapat a mérkőzést, de szükség volt a jó hajrára is, ugyanis a madridi sztárcsapat majdnem érvényesítette a papírformát. A Kaunas-i kirándulás során a periméter játszott gyengébben, pedig épp ez lenne a gárda legnagyobb erőssége. Florentino Pérez elnök az elmúlt héten tovább erősítette a keretet, hiszen az NBA-t is megjárt Salah Mejri érkezett.

Pablo Laso kezébe ezzel egy olyan fegyver került, amivel alaposan feladta a leckét a riválisoknak. A madridi AS sportnapilap elemzéséből kiderül ugyanis, hogy az Euroliga mezőnyének legmagasabb párosát alkotja a Mejri - Tavares duó. Utóbbi 220 centiméter, míg Mejri "csak" 217. Ugyanakkor Mejri egy kisebb sérülés miatt még mindig nem bevethető. A hétvégi bajnokin Laso próbált rotálni, mindössze a 17 éves Usman Garuba kapott közel 30 percnyi játéklehetőséget, akit látva (17 éves kora ellenére hatalmas srác) eszünkbe juthat egy jelenet a  Bad Boys című filmből:

Az Efes ingadozó, pedig a rajtjuk bizakodásra adhatott okot, magabiztosan verték a rivális Fenerbahcét a szuperkupán, majd jöttek a váratlan vereségek. Eddig egyáltalán nem remekeltek az Euroligában, kikaptak otthon a Barcelonától, utána csak hosszabbításban verték hazai pályán az Alba Berlint, majd Valenciában is szenvedtek egyet. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a csapat a legutóbbi Euroliga mérkőzésen tudott csak teljes kerettel pályára lépni. Kellett három negyed, mire "összecsiszolódtak", de végül nyertek.

Mivel a bajnoki mérkőzésüket hétfő este rendezték, ezért Ergin Ataman a fél keretet pihentette. Magyarán, nem szabad messzemenő következtetéseket levonni abból, hogy egy nappal kevesebb volt a pihenőnapja a törököknek. A madridi sztárcsapat utazik Törökországban, elvileg Ataman legényei nyugodtan tudtak készülni a mérkőzésre. A vendégek ereje a mély keretben rejlik, Pablo Laso szokásához híven alkalmazza a rotációt, folyamatosan pihennek a játékosok, Euroligában sem kockáztat.

Ataman ebből a szempontból más a legrangosabb sorozatot tekintve, ott csapágyasra hajtja a játékosait, Micic és Dunston is 33-34 perceket töltenek a parketten, de Larkin is egyre nagyobb terhelésnek van kitéve. Jól jöhetett számukra a kisebb pihenő (bár Micic játszott azért 11 percet hétfőn). A Real Madrid a palánk alatti védekezés szempontjából lehet erős, lepattanók terén is dominálhatnak, ezért a törököknek kintről kell szétdobniuk a spanyol csapatot. A tripláik azonban eddig nem ültek, kérdéses, hogy mennyit képesek ezen szegmensben javulni. Az irodák egy pontokban gazdag mérkőzést várnak, mi vszont épp az ellenkezőjét preferáljuk, mivel Ataman hazai környezetben feszesebb védekezésre kényszeríti az övéit. Tudja ő is, hogy egy adok-kapok meccsből nem jöhetnek ki győztesen.