Lionel Messi - Barcelona 043 Lionel Messi (Fotó: jose.breton / Shutterstock.com)

LaLiga: Vége a Barcelona korszakának?

Foci tippek fc barcelona Atlético Madrid LaLiga

Az elmúlt 15 évből mindössze egy alkalommal fordult elő, hogy nem a Real Madrid vagy a Barcelona nyerte a spanyol pontvadászatot. Eljött az őrségváltás ideje?

Trónfosztás?

Elment a fék az Atléticóból? Antoine Griezmann öt évig volt tagja a madridi csapatnak, de a bajnoki cím csak nem akart jönni a "matracosoknak". Legutóbbi siker épp a Griezmann előtti évben volt és most rögtön utána jöhet a következő. A francia a Barcelonához távozott, helyére pedig Joao Félix érkezett, aki a felkészülés során bizonyította, jó vétel volt. Diego Simeone csapata egy átalakuláson megy keresztül, rutinos játékosoktól vált meg a klub a fiatalítás és a vérfrissítés érdekében. 

Míg a Real Madrid a Bajnokok Ligája triplázás után visszaesett, illetve a Barcelonánál komoly belviszályok dúlnak, addig a Ticónál nem lehet ok a panaszra. A klub átalakítása jól sikerült a felkészülés alapján. Joao Félix kiválóan illik Simeone rendszerébe, gólerős és technikás játékosról beszélünk, aki pótolhatja a francia világbajnokot. Óriási rablás volt Kieran Trippier a Tottenhamtől ekkora összegért, középen Hermoso, Savic és Giménez osztozhat majd a két helyen Godín távozása után. Felipe szintén bevethető még, balszélen pedig Renan Lodi jelentheti a hosszútávú megoldást. 

Diego Costa (Fotó: imagestockdesign / Shutterstock.com)

Kicsit karcsú Lodi oldala, főleg, mert a brazilnak nincsen egyelőre alternatívája. Középpályán Marcos Llorente lehet jó vétel, akivel egy fiatal és nagyon masszív középpálya jöhet létre. Koke, Saúl, Thomas és a kiváló passzairól híres Héctor Herrerával osztozhat a három helyen (Lemar biztos kezdőnek tűnik). Ez eddig mind szép és jó, de mi lehet majd a gond? Egyrészről Diego Costa hosszú sérülése. A Real Madrid kiütése után megsérült a csatár a felkészülés során, már az utánpótlásáról gondoskodnának (Rodrigo). 

Morata és Kalinic egyelőre jó alternatívát nyújthat, de érezhetően szüksége van még valakire Cholónak. Simeone ugyanis nem viccel, szeretne egy mély keretet, amellyel elbírja a kettős terhelést. Ez utóbbi komoly problémákat jelentett az elmúlt években. Idén viszont megvan minden esélye a közvetlen riválisok gyengélkedése miatt a "matracosoknak", hogy behúzzák a bajnokságot. Számukra kiváló a sorsolás, hiszen egy jó rajttal tetemes előnyre tehetnek szert a könnyebb ellenfelekkel szemben. 

Az esetlegesen beragadó riválisok hamar gondba kerülhetnek. Arra, hogy bajnok lesz az Atlético Madrid, egyelőre 15.00-ös szorzót kínálnak. Ez eléggé csábító, ahogyan az is, hogy a Real Madrid és a Barcelona nélkül első helyen végez a csapat (1.35). A Barcelonáról már esett szó, ők a címvédők, de közel sem biztos, hogy a jelenlegi csapattal sikerül behúzni a bajnoki címet a különböző problémák miatt. A Real Madrid megerősítette a keretét nyáron, de egyelőre nem állt még össze Zidane taktikája. Érdemes egy cashout opción is elgondolkozni egy jó Atlético kezdés után.

  • LaLiga tipp

    Az Atlético Madrid lesz a bajnok a spanyol bajnokságban

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Lionel Messi (Fotó: jose.breton / Shutterstock.com)



Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

  • Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet útmutató
Unibet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org
hirdetés

Beszélgetés: La Liga 2019/20

Pozzato hozzászólt
2020 júl 21. 13:01
Érdemes megfigyelni, hogy a spanyol ligában is vannak ilyen átmeneti időszakok. Ha nem számítjuk a Franco-korszakot (1975-ig), akkor után az alábbi módon alakult a liga:
A 70-es évek végén a Barcelona hanyatlása kezdődött, távoztak a hollandok, Real Madridnál voltak tehetséges spanyol játékosok (Santillana, Juanito, Pirri), de már közel sem az a színvonal volt, mint a 60-as években.
1980-as évek eleje: baszkok térhódítása zsinórban négy bajnoki címmel (Satrústegui és Arconada által fémjelzett Sociedad bajnoki címei, majd a kőkemény Bilbao két győzelme, ahol Zubizarreta és Goikoetxea voltak kiemelkedőek)
Utána következett előbb a Real Madrid időszaka, amikor az volt a csoda, hogy nem nyertek BL-t a zseniális Hugo Sánchez - Butrageno csatársorral, majd jött a Cruyff-féle korszakos Barcelona. A hanyatlás jelei a legendás 1994-es BL-döntő előtt érezhetőek voltak (Laudrup - Cruyff vita: hollandnak választani kellett, hogy a négy világsztár közül melyik három kezdhet, szinte mindig a zseniális Laudrup padozott, amit megelégelt), de Madridban is akadtak gondok a BL-győzelmek ellenére is. Átestek a ló túloldalára, jöttek az igazolások, kevésbé figyeltek a bajnokságra.
2000-es évek eleje: A Super Depor ekkor már évek óta tudatosan épült Augusto César Lendoiro köszönhetően (aki a mélyponton vette át őket erős városi nyomásnak köszönhetően). Sokan úgy emlékeznek rájuk, mint kiscsapat, miközben óriási költségvetéssel rendelkeztek, hála az akkori spanyol televíziós szerződéseknek, amire kiválóan csapott le Lendoiro (közel 150 millió euróra tettek szert a Canal+ TV társasággal kötött közvetítési jogdíjak révén). Ennyi pénzből felépítették a bajnoki címre már tényleg esélyes csapatot, ráadásul az is óriási előnyük volt, hogy Lendoiro előszerettel csapott le a tehetséges dél-amerikai focistákra: Bebeto, Rivaldo, Djalminha stb.
A hőn áhított bajnoki címük 2000-ben megérkezett, kihasználták a Real Madrid figyelmetlenségét, illetve a Barcelona hanyatlását. Ekkor már a végső fázisban volt a Valencia is, ahol csak fel kellett tenni az i-re a pontot. Nyertek ők is két bajnoki címet, majd előbb a Barcelona tért magához, utána a Real Madrid.

Az uralmuk mostanra kezd veszíteni erejéből, közeleg Messi visszavonulása, Real Madridnál is vége egy generációnak 1-2 éven belül. Azt gondolom, hogy fel lehet készülni valami hasonlóra, mint a '80-as vagy 2000-es évek elején.

Véleményem szerint Sociedad és az Atlético Madrid lesz, aki ebből hasznot húzhat. A Depor ismérve volt, hogy Irureta rendre megszivatta a nagyokat, kihasználták a két nagy hanyatlását. Mostaniak közül Imanol Alguacil (Sociedad) ilyen edző, aki képes gyengébb kerettel is gólokkal verni a nagyokat, nem a védekezésre támaszkodni, hanem bátran támadni. Tele van fiatal játékosokkal a keret (oké, Odegaard vissza is ment a kölcsönből), szóval van remény számukra. Erre az évre én Tico bajnoki címet jósoltam, de csúnyán benéztem, többet láttam bele a Morata - Diego Costa - Félix csatártrióba. Azonban továbbra is azt mondom, ha képes Simeone hozni a stabilitást, akkor következő 2-3 évben bajnokok lehetnek, de nagyobb érték lehet egy jó Sociedad szereplésben.

Barcelona és a Real Madrid öregszik. A katalánoknál alig tudtak minőségi fiatalokat beépíteni, de ugyanez érvényes a Real Madridra is. Hiába van egy kiváló utánpótlásuk, Zidane a probléma ott. Tudom, róla most csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, de szerintem óriási hiba, ha olyan játékosokat, mint Jovic nem képes beépíteni. A nyolc legtöbbet használt játékos között nem volt 26 év alatti, ráadásul négyen is elmúlt 30 évesek. Érezhető, hogy mindkét csapat a kiégés szélén (Barca már ennek a közepén...).

Minden azon múlik, hogy a vezetőségek hogyan kezelik a kialakult helyzetet. Azt hiszem, hogy pár éve szó volt róla, hogy Florentino Pérez átadja majd a stafétát Rafael Nadalnak, de a spanyol sztár a szabályok szerint csak 2031-ben lehetne elnök. Addig Pérez viszi a boltot? Veszélyes üzlet, már látható volt, hogy majdnem elszúrta egy korszakos csapat kialakulását azzal, hogy elküldte Ancelottit és helyére hozta Benítezt. Barcelona? Minden azon múlik, ki lesz jövőre az elnök, ahogyan említettem a korábbi bejegyzésben. Ha nem Victor Font, akkor nincsen sansz a fényes jövőre.

Jövőre egy Atlético Madrid végső győzelem 10.00-es szorzót ad, míg a Sociedad 250.00-es, ami dobogón esetén szerintem ilyen 30.00 körüli biztos lesz. Abban lehet az igazán nagy érték. Sevilla lehetne még érdekes, esetleg a Villarreal. Valenciának valószínűleg az lesz a sorsa, mint a Deportivónak, hogy már lassan visszakerülnek oda, ahol a '80-as években voltak. Az ilyen elnökök nem jönnek rá, hogy a pénzmosás csak egy kis ideig működik, ha nincsenek sikerek.
oakland23 hozzászólt
2020 júl 21. 11:49
A Valencia szurkolók sem hiszem, hogy túl fényes jövőképet látnak. Ugye ez az idény is lement a WC-n, Ferran ha jól tudom már eligazolt, de a hírek szerint a tulaj akiből csak lehet, pénzt akar csinálni, mehet Parejo, Rodrigo, Coquelin, és bár ezt nem tudom biztosra, de szerintem akkor Guedes is. A védelem az így is kész csőd volt, szóval én azon sem lepődnék meg, ha jövőre kiesési gondjai lennének a Valenciának
Pozzato hozzászólt
2020 júl 21. 02:32
Mikor voltam kint Barca meccsen, ott ült a VIP-ben, kifelé mindenkinek szórta az aláírásokat, alig tudták megközelíteni az emberek Patjét. Helyiekkel beszélve elmondták, nem egyszeri alkalommal volt kint a Camp Nouban akkortájt, gondolták valamilyen formában majd visszatér a klubhoz, aztán jött a hír szinte pont egy éve, hogy átveszi a klub utánpótlásának vezetését.

Az biztos, hogy Kluivert senkit sem rázna gatyába, mert ő is egy báb Bartomeu rendszerében. Parolázik az elnökkel, ahogyan tette azt Abidal is, miközben aktívan hozzájárulnak, hogy szétverik a klubot. A dolgok mögé kell látni, akkor viszont már egyértelműen látszik, hogy Patje sem törekedett arra, hogy a fiatalokat a felnőtt keretbe építse. Idén Puig kapcsán nyilatkozta, hogy jobb lenne neki kölcsönben egy-két év, majd esetleg visszatérne.

Ez a Barcában annyit tesz manapság, hogy eladjuk őt 15-20 millióért, ami szintén profit. Az elmúlt években folyamatosan szabadulunk meg a La Masia tehetségeitől, sajnos mindezt teljesen tudatosan. Ez a vezetőség kérése, Kluivert meg asszisztál ehhez. Takefusa Kubo szintén Barcelona játékos volt (Fatival voltak a korosztályuk legjobbjai), most már a Real Madrid játékosa, de ott van még Carles Pérez vagy Xavi Simons, akik szintén távoztak...

A Barcánál teljesen átalakult ez a modell, amiben szintén felelős Kluivert, akiben nincsen semmi plusz, hogy kiemelkedő munkát végezzen. Edzőként sem tett le semmit az asztalra, amolyan okos helyezkedő ő, keresi a lehetőségeket, hogy fontos ember legyen. Érdemes a párhuzamot vonni Xavi karrierépítésével: ő tudatosan készült az edzői pályafutásra, célzottan kezdte kisebb országban, kisebb csapatnál. Látta, hogy gond van a Barcánál, de nem akart "tűzoltó" lenni, fel akar építeni valamit. Azért az araboknál rögtön második évben összehozott egy Bajnokok Ligája elődöntőt (és csak a későbbi győztes szupercsapat állította meg őket).

Xavi jelentheti a Barca jövőjét, de ehhez egy olyan elnök kell, akivel egy hosszú folyamat indul el (nem kell aggódni Real Madrid drukkerek, ennek jelenleg semmi realitása, hiába lesz jövőre választás, még Laporta támogatása is nagyobb jelenleg, mint Victor Fonté). Gyakorlatilag a klubnál megismétlődik a Gaspart-korszak, csak durvábban, de erről hosszasan lehetne még értekezni. Egyik spanyol gigász helyzete sem túl fényes a jövőt tekintve...

Még több Foci