A válogatott szünetet követően folytatódik a magyar élvonalbeli bajnokság, ahol a hatodik játéknapra virrad szombaton! A hosszabb szünet lehetőséget nyújtott a rosszul rajtoló csapatok számára a problémák kiküszöbölésére, valamint új igazolások nyélbeütésére! Alábbi posztunkban a főbb szerepet az eddig 100%-os Fehérvár, valamint a Kisvárda hazai mérkőzése kapja! Lássuk, milyen fogadási lehetőséget érzünk a két párharc kapcsán!

Nehéz periódusban a Honvéd

Borzalmas szezonkezdeten vannak túl a Honvédnál (3.20)! Az év első felében tulajdonosváltáson átesett patinás klubnál egyelőre Giuseppe Sanninoval nem igazán robog a szekér. Az olasz tréner messze nem tudja hozni azt a színvonalat, mint azt honfitársa, Marco Rossi idején megszokhattuk. A piros-feketék kapásból négy blamával kezdték a szezont, s Sannino székét talán a válogatott szünet előtti győzelem mentette ideiglenesen meg. A 19. kerületiek a rapszodikus Újpest otthonából hozták el mindhárom pontot egy gólgazdag mérkőzés lefújását követően (2:3)!

Mindazonáltal az átigazolási piacon folyamatosan próbálnak erősíteni, s a minap bejelentették Vadócz Krisztián visszatérését Hong-Kongból, illetve Lanzafame, és Ikenne-King sem tűnik rossz transzfernek. Kérdés, vajon a két hét szünetet követően összekapja magát a Honvéd, avagy tovább tart a vesszőfutás? Nem lesz könnyű dolguk, ha ismét győzni szeretnének, hiszen a Hidegkúti Nándor stadionban albérletben lévő csapat ezúttal az eddig 100%-os Fehérvárt látja vendégül!

Nehéz mérkőzés vár Lanzafame csapatára a listavezető ellen. (Fotó: Laszlo Szirtesi / Shutterstock.com)

Marco Nikolic együttese a csúfos EL-selejtezős kudarcot követően mindent megtesz azért, hogy feledtesse szurkolóival az idei blamát a nemzetközi kupaporondon. A tavalyi ezüstérmes csapat az első öt játéknapot egyaránt győzelemmel zárta, s egyértelmű, hogy már az ősszel igyekeznek komoly előnyt kiharcolni a legnagyobb rivális FTC előtt, akiknek ugyebár az EL-ben is helyt kell állniuk. Rendkívül egységes, és éles együttes benyomását keltik a székesfehérváriak. Győzelmeiket rendre nagy különbséggel hozzák le, s öt meccsen lőtt 16 góljuk félelmetes mérleg magyar viszonylatban!

A korábbi évektől eltérően válogatott szünet sem viselte meg komolyabban a keretet. Egyedül Kovács Istvánnak, Kovácsik Ádámnak és Pátkai Máténak volt jelenése a szlovákok elleni hétfő esti mérkőzésen. Közülük is csak Pátkai kapott 25 percnyi játéklehetőséget. Egyszóval Nikolic is pihentetni tudta kerete jelentős részét! Ennél fogva meglepő kissé, hogy a bukik viszonylag magas szorzót kínálnak a vendégségben pályára lépő Fehérvár győzelmére (2.10)! Alapból sokkal jobb játékos kerettel rendelkeznek, a formára sem lehet panasz, míg Kispesten úgy tűnik, hogy egyelőre csak keresik az új irányvonalat taktika és csapat terén is! Véleményünk szerint a mérkőzés kapcsán mind a DNB2-es tipp (1.57), illetve gólok terén a 2.5 overben (1.95) lehet potenciál!

Jó formában lévő keleti csapatok

A közelmúltban mind a Mezőkövesd (2.55), mind pedig a Kisvárda a lesajnált, lenézett kiscsapatok közé tartozott, akikben általában sokan potenciális kiesőjelölteket láttak! Mostanra nagyot fordult a világ. A Mezőkövesdnél Kuttor Attila vezetésével évről-évre látható, érzékelhető a fejlődés, míg a Kisvárda a tavalyi izzadós bennmaradást követően idén megtáltosodott!

Az otthon veretlen Kisvárda fogadja az idegenben veretlen Mezőkövesdet! (Fotó: kisvardafc.hu)

A két keleti csapat a tavalyi évben rendre izgalmakban bővelkedő, fordulatos mérkőzéseket játszott egymással. A borsodiak továbbra is offenzív focit játszanak, s idegenben sem kell őket félteni, amit mutat, hogy eddigi két túrájukon mind a hat pontot bezsebelték a Diósgyőr és a Kaposvár ellenében! A Kisvárda (2.55) pedig a Várkertben rendelkezik 100%-os mutatóval! Vasile Miriuta fiai a Paksot és az Újpestet mattolták úgy, hogy még gólt sem kaptak! Nagy kérdés tehát ezúttal mit kezdenek egymással? Véleményünk szerint akárcsak tavaly, idén is megtartják jó szokásukat a felek, miszerint előszeretettel rugdossák a gólokat oda-vissza! Az egymás elleni mérkőzéseikben mintha érezhető lenne egyfajta presztízscsata, hiszen mindkét kisváros egyaránt a két nagy keleti régióközpont - Miskolc és Debrecen - árnyékában vitézkedik az élvonalban, így eleve érdekes pikantériát adhat ez a találkozónak. Véleményünk szerint a csörte kapcsán mind a "mindkét csapat gólt szerez" (1.72), mind pedig a 2.5 overben (2.00) lehet érték fogadás terén!

Az előzetesben feltüntetett szorzók a bet365 fogadóiroda kínálatából származnak, s ekkor voltak érvényben: 2019. 09. 13. 17:20 CET