A hétközi nemzetközi magyar foci sikerek után hétvégén ismét kis hazánkon a világ szeme. A mennyei bajnokság ötödik fordulója szinte már szokott módon pénteken kezdődik, a Loki-MTK meccset a debreceni virágkarnevál miatt hozták előre. Szombaton a Honvédnak van szerencséje üdvözölni az európai csoportkörös Vidit (a hazaiak győzelmi sorozata könnyen véget érhet), a Fradi a Paks ellen tarthatja otthon mindhárom pontot, míg a Kisvárda megszerezheti első NB1-es gólját, mégpedig éppen felcsúton. A maradék négy csapat találkozójával kiemeltek foglalkozunk!

Újpest - Mezőkövesd

Úgy tűnik az Újpest (1.80) eddig nem tudja az a szintet hozni, amit az vezetőedző és a szurkolók elvárnak a csapattól. Igaz, hogy a Sevilla-t elhozták a Szusza Stadionba, de a honi pontvadászatban mindössze az újonc Kisvárdát sikerült eddig legyőzni. Zsótéréknak egy hete a bajnokságot gyengén kezdő Paks otthonában remiztek (1-1). Már a harmadik percben egy pontrúgás után megszerezték a vezetést, de a későbbiekben a zártan védekező atomvárosiak ellen nem sok helyzetet tudtak kidolgozni. Ellenben hátul a védelem többet is hibázott, és még a szünet előtt egalizálni tudott a Paks. Igaz, hogy a második félidőben is többet volt náluk a labda, de a támadó harmadban nem voltak pontosak. Jellemző volt a meccsre, hogy Vignjevic mindhárom cseréjét a támadók között használta ki, illetve hogy Litausztkinál (83) mindössze a Fradista Blazic (88) adott több sikeres passzot.

Hétvégén könnyebb feladat vár rájuk, abban az értelemben, hogy a Mezőkövesd (4.75) nemcsak elrontani szeretné a játékukat, hanem ők szeretnének játszani is. A megszerzett labdákat próbálják megtartani, és kreatív középpályásaik segítségével megmozgatni a lilák védelmét, és keresni a lukakat. Játékukban kulcs szerepet játszik Cseri, aki a múlt héten a Honvéd ellen 8 cseléből 6 sikeres volt. Agilis játéka még a támadó passzokban is megmutatkozott, 80 kísérletből 66 pontos volt. Mellette a múlt héten bemutatkozott Andre Alves is több lehetőséget kaphat, erősítve a támadó részleget.
Legutóbbi fővárosi találkozásokkor a vendégek meghúzták az oroszlán bajszát és egy gólgazdag találkozón 3-2-re nyertek. Arra számítunk, hogy ismét mindkét csapat betalál (1.83), és ha ilyen remek szorzót kínálnak az overre (2.00), örömmel elfogadjuk.

DVTK - Haladás

Az előző szezon végén valami eltört a szurkolók,  a Diósgyőr (2.25) vezetői és a játékosok között. Mikor Bódogot elküldték és Fernandot kinevezték, többen sejtették, hogy egy hosszú leépülési folyamat kezdődik el. A fiatal spanyol szakvezető első komolyabb csapatát kapta meg, azonban a miskolci vezetők nem körültekintően választottak. Az edző futballról való gondolkodása nem azonos a helyi emberek gondolkodásával és a klub tradícióival. A szurkolók által elvárt, és a Bódog által képviselt hajtós, sose adom fel, megyek és küzdök amíg erőm van hozzáállást próbálja eltüntetni, helyette a latin játék elemeit próbálja beépíteni. Az első fordulókban látszott, hogy ez a játékosok fejében zavart is keltett, és még meg a csapategység sem. Az öltözői hangulatra jellemző, hogy a legértékesebb játékosok közül Ugrait és Busait is kitette a keretből, így még nehezebb helyzetbe sodorva a klubbot. Bár nyilatkozataiban mindig optimista, és a múlt héten az MTK ellen minimális vereséggel hagyták el a pályát, de az eddigi négy meccs alatt mindössze egy pontot szereztek. Kérdés, hogy ilyen eredményesség mellett meddig hagyják dolgozni.

Haladás (3.20) múlt héten megszerezte idei első győzelmét, Szombathelyen verték meg a felcsúti turul mezeseket. Mészáros Karol két góljára csak az utolsó utáni percben érkezett válasz. Az InStat értékek alapján a gólszerző (287) mellett a rutinos Schimmer Szabolcs (306) emelkedett ki, így megérdemelt volt a győzelem. Bár az utóbbi időszakban idegenben nem parádéznak, de ha a magabiztos játékukat át tudják menteni és a diósgyőri védelem hibáit ki tudják használni, akkor gólt, gólokat szerezhetnek. A legenda, Király Gábor már nem olyan reflexekkel véd, mint fénykorában, ezért az azt gondoljuk, hogy a hazaik is betalálnak, így hiába a kicsit alacsonyabb szorzó, mi a mindkét csapat gólt szerez lehetőséget választjuk (1.66).

• OTP Bank Liga tippek

Újpest FC - Mezőkövesd, gólok száma 2,5 fölött
  • Diósgyőri VTK - Szombathelyi Haladás, mindkét csapat szerez gólt

100%-os első befizetési bónusz 35.000 Ft-ig

Regisztrálj a Betinia fogadóirodához és ne maradj le a 35.000 Ft-ig terjedő 100%-os első befizetési bónuszról.

Betinia regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: Rózsa Dániel kapus (Haladás, balra). Fotó: Laszlo Szirtesi/Shutterstock.com