Thierry Neuville 013 Thierry Neuville. Fotó:GeorgeVieiraSilva41/Shutterstock.com

WRC: A Hyundai utolsó esélye?

SPF Team 2019 aug 18. 14:10 Szólj hozzá!

Motorsport WRC Sebastien Loeb Ott Tanak

A Toyota kisajátította a finn versenyt, ugyanis a dobogó két fokán a japán gyártó versenyzői álltak. Ezzel a konstruktőri versenyt is szorosabbá tették, illetve Ott Tanak jókora előnyre tett szert az egyéni összetettben. Mit hozhat a német hétvége?

Adamo hibázott?

A Hyundai évek óta kétfrontos harcot vív a rali-vb-n. Az egyik a hőn áhított konstruktőri cím, másik a versenyzői. Úgy vélték, hogy a Citroen gyengülése, illetve a Volkswagen kilépése után erre minden esélyük meg is van, azonban még mindig nem sikerült egyik bajnoki címet sem behúzni. Olykor nüanszokon múlik a siker, ezért is érkezett Andrea Adamo. A Hyundai TCR részlegéről jött át, ahol világbajnoki címig vezette a csapatot, ugyanez a feladata a ralinál is.

Elődje Michel Nandan jó munkát végzett, de hiányzott az a bizonyos plusz, ami a sikerhez kell. Adamo érkezése mellett jött még egy nagyágyú, mégpedig Sebastien Loeb. A vezetés egyértelművé tette a célokat: konstruktőri világbajnoki cím. Emellett természetesen Thierry Neuville támogatása, akinek Ott Tanak és Sebastien Ogier mellett a legnagyobb az esélye az egyénire. Elnézve a csapat összeállítását, mégis inkább az előbbi volt a prioritás.

Thierry Neuville (Fotó: Jon Ingall/Shutterstock.com)

Ezt onnan lehet tudni, hogy Dani Sordo, Sebastien Loeb és Thierry Neuville mellett szerepet kapott még Andreas Mikkelsen is. Azért ez így nagyon erős csapat, akik jól is kezdték a szezont. Jöttek a dobogós helyek, győzelmek, majd a finn hétvégén megtorpantak. Adamo másnap bejelentette, hogy pilótát vált, mivel eredetileg a Loeb - Mikkelsen - Neuville trió indult volna Németországban. Dani Sordo került be a francia zseni helyére, ami annak tudatában meglepő döntés, hogy a német verseny királya Loeb.

A kilenc győzelme mellett ráadásul alaposan felkészült. Az i20-szal különböző nemzeti bajnokságokon indult, sorra nyerte a versenyeket. Az olaszországi Alba ralin behúzta az összes gyorsaságit, érezhető volt rajta, hogy szeretne újból jó eredményt elérni a német ralin, ahol élete első győzelmét aratta és eddig rendre dobogón végzett. A 10 indulásából 9 alkalommal nyert, egyszer volt második. Ennek ellenére Adamo a feljavuló Sordo mellett tette le a voksát. Ez annak is köszönhető, hogy a spanyol versenyző nyerni tudott a szardíniai hétvégén.

Bizonyíthat a spanyol

A koreai márka számára kiemelten fontos ez a hétvége, mert a Toyota egy esetleges jó szerepléssel még közelebb kerülhetne hozzájuk a konstruktőri versenyben, Neuville pedig lemondhatna a vb-címről, ha megint rontana. Ott Tanak ugyanis zsinórban kétszer nyerte meg a német ralit, címvédőként áll rajthoz, ráadásul a legutóbbi állomáson is nyerni tudott. Nem meglepő, hogy a győzelmére 1.80-as szorzót adnak.

Egyelőre még nincsen kint a részletes kínálat, de érdemes elgondolkodni egy Dani Sordo H2H fogadáson. A spanyol nem viseli jól a nyomást, most viszont nyomja majd a vállát a teher. Emiatt célszerűbb lett volna Loeb-öt indítani, de a következő hétvége után kiderül, hogy jól döntött-e Adamo? Amint megérkeznek a szorzók, frissítjuk a cikket, ha Sordo ellenében kedvező szorzót kapunk, illetve találunk más jónak ígérkező fogadást!

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Betano regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: Thierry Neuville. Fotó:GeorgeVieiraSilva41/Shutterstock.com

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.

Betano útmutató
Betano regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: Rali-világbajnokság 2023

SPF Előzetes hozzászólt
2024 jan 21. 23:41
WRC 2024, beharangozó: Rovanpera távollétében, Neuville vagy Evans végre megnyeri a rali-világbajnokságot?

Kalle Rovanpera kihagyja a 2024-es szezont, szabad a vásár a rali-világbajnokságon, akár még új bajnokot is avathatnak! Olvasd tovább

2023 nov 14. 10:13
Japán Rally: Befejeződik a szezon, újabb Rovanpera világbajnoki cím

Hiába a legnagyobb favorit a szezonzáró vb-futamon a világbajnok Kalle Rovanpera, neki már nincs tétje a versenynek, így érdemes nagyobb szorzóra vadászni. Olvasd tovább

Pozzato hozzászólt
2023 okt 20. 22:52
Az élő legenda, Walter Röhrl ment egy kört a Nürburgringen, mindezt 77 évesen. A többségtől ekkor már elvennék a jogsit.