Thierry Neuville 014 Thierry Neuville (Fotó: Jon Ingall/Shutterstock.com)

WRC: Napfényes Korzika

SPF Team 2019 márc 26. 12:12 Szólj hozzá!

Motorsport Sebastien Ogier WRC Sebastien Loeb

Visszatért Európába a mezőny Mexikóból. Márciusban már a második WRC futamot rendezik, most épp a csodás Korzikán. Kitart Ott Tanak jó formája? Esetleg Ogier újabb versenyt nyer a hónap folyamán?

Visszacsúszott a Hyundai

Elmúlt két évben Sebastien Ogier mögött csak nüanszokkal maradt le a világbajnoki címről Thierry Neuville, de az idei évben egyelőre várat még magára a győzelem, pedig pont az év eleji jó kezdés volt az erőssége. Futamot még nem sikerült nyernie a dél-koreai csapatnak, érezhetően lassúbbak az i20-ak, mint a két közvetlen rivális (Toyota és Citroen). Mexikóban nem mentek rosszul, de két egyéni hiba (Sordo és Mikkelsen) miatt lecsúsztak a győzelemről, sőt, még a dobogóról is.

A fejlesztések azonban még váratnak magukra, egészen nyárig, mert a finn ralira tervezi a megújulást a Hyundai. Az sem segíti Andrea Adamoék munkáját, hogy az aszfaltos versenyeken nem igazán megy a csapatnak. Az utolsó győzelmük ilyen talajon 2017-re datálható, épp a korzikai versenyre. Emiatt változtatott a csapat vezetője, Adamo. Andreas Mikkelsen nem mehet teljes idényt, így Sebastien Loeb mellett Dani Sordo kap szerepet. Három olyan pilótával vágnak neki a francia hétvégének, akik kiválóan ismerik az ottani utakat.

Dani Sordo. Fotó: Pierre Jean Durieu/Shutterstock.com

A verseny, melyet csak a tízezer kanyarként emlegetnek, rendkívül technikás, szűk utak és a már említett rengeteg kanyar. A csapat azonban felkészült, Mikkelsen azért is került ki, hogy a tesztekre koncentráljon, illetve neki kevésbé fekszenek az ilyen jellegű szakaszok. Adamo elmondása alapján rengeteget készültek az aszfaltos etapokra. Sokat vár magától Dani Sordo, akitől egy dobogós helyezés sem lenne meglepő:

A szezon első aszfalt futama a Korzika Rally, ahol igazán versenyképesnek érzem magam.

A specialista

Ott Tanak vezet összetettben és ő az aszfaltos versenyek egyik királya. Győzelmére 3.00-as szorzót adnak, ami nagyon csábító, figyelembe véve, hogy milyen formában van az észt pilóta, illetve a Toyota. Az új szakaszok ugyan a verseny távjának közel háromnegyedét teszik ki, de a rutin még így is rengeteget érhet. Tavaly második lett Korzikán Tanak, ráadásul az elmúlt két évben megnyerte a szintén aszfaltos német hétvégét is. Nagyon érik már neki a világbajnoki cím, idén jó úton halad feléje. Nyilatkozata is nagyon bizakodó:

Alig várom a korzikai versenyt! Bajnoki ponttábla éllovasaként talán a legjobb rajtpozícióm van, hiszen elsőként mehetek rá a szakaszokra még tiszta körülmények között. Korábban Korzika volt az a helyszín, ahol a legtöbbet küzdöttem, de tavaly jó ritmust kaptunk el a Toyota Yaris WRC-ben. Úgy érzem, aszfaltra igen erős autónk van, így minden esélyünk megvan arra, hogy jó teljesítményt mutassunk fel.

Fizess be 8000 Ft-ot s játssz 16000 Ft-tal!

A Betfair iroda új játékosait egy 100%-os bónusszal várja. Fizess be 8000 Ft-ot a Betfairhez és máris 16000 Ft-tal kezdheted a játékot.

Regisztrálj itt Részvételi feltételek

Kris Meeke jól kezdte a szezont, de ez a verseny sosem feküdt az őrült tempójának. Ide megfontoltság és higgadtság kell, ami a brit versenyzőben nincsen meg. Jari-Matti Latvala már más tészta, ő nyert már Korzikán, bár manapság már egyre kevésbé képes négy napon át kiegyensúlyozott teljesítményre. Érdemes lehet ellenük fogadni a hétvégén, amint megérkeznek majd a szorzók.

A címvédő

Sebastien Ogiernek kis túlzással mindegy, hogy milyen autóban ül, ő bármivel nyerhet. A korzikai futamon az elmúlt három évben két győzelem és egy második hely. Nagyon érzi ezt a pályát, nem hiába szól ez a technikai képzettségről, amiben Ogier a legerősebb. Az is segíti a munkáját, hogy a csapatának hazai pálya Korzika. A Citroen francia gyártó, sokat járnak tesztelni ilyen jellegű utakra, így komolyan kell számolni a regnáló világbajnok jó szereplésével (2.75).

Az útvonal ebben az évben meglehetősen sokat változott. Korábban már volt példa hasonló módosításokra, ami azt jelentette, hogy gyakran új részekkel kellett megbirkóznom, és így tapasztalatból mondhatnom, hogy a változások mindig jól jöttek nekem. Amikor a szakaszok mindenki számára újak, nyilvánvalóan a különbség abból származik, hogy aki jó munkát végez a bejárás során, az szerez elegendő bizalmat a megfelelő tempóhoz. Az esemény előtti teszt nagyon eredményes volt, és jó érzésünk volt az autóban - nyilatkozta Ogier.

A Citroen és Ogier tehát készen áll, mi pedig várjuk a további szorzókat. Egyelőre csak a verseny győztesére lehet fogadni, de már ott elcsíphetünk nagy oddsokat, de amint bővül a kínálat, úgy lehet egyre jobb tippekre lecsapni. Ilyen lehet majd Dani Sordo dobogója, amelyre akár négyszeres szorzón is fogadhatunk reményeink szerint, illetve pár head-to-head párosításban bízunk. Amint frissítik a kínálatot mi is az írást!

Borítókép: Thierry Neuville (Fotó: Jon Ingall/Shutterstock.com)

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet útmutató
Unibet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: Rali-világbajnokság 2023

SPF Előzetes hozzászólt
2024 jan 21. 23:41
WRC 2024, beharangozó: Rovanpera távollétében, Neuville vagy Evans végre megnyeri a rali-világbajnokságot?

Kalle Rovanpera kihagyja a 2024-es szezont, szabad a vásár a rali-világbajnokságon, akár még új bajnokot is avathatnak! Olvasd tovább

2023 nov 14. 10:13
Japán Rally: Befejeződik a szezon, újabb Rovanpera világbajnoki cím

Hiába a legnagyobb favorit a szezonzáró vb-futamon a világbajnok Kalle Rovanpera, neki már nincs tétje a versenynek, így érdemes nagyobb szorzóra vadászni. Olvasd tovább

Pozzato hozzászólt
2023 okt 20. 22:52
Az élő legenda, Walter Röhrl ment egy kört a Nürburgringen, mindezt 77 évesen. A többségtől ekkor már elvennék a jogsit.