NBA 2009/10

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#60 november 12, 2009, 16:51:16, Milan
Charlotte Bobcats - Orlando Magic
(2009. november 11. - 01:00)

tipp: Orlando
odds: 1,63
fogadóiroda: [ex]expekt[/ex]

Elöljáróban kezdjük azzal, hogy nem lesz az Orlandoban Vince Carter sérülés miatt, valamint Rashard Lewis, aki még mindig hosszú, 10 meccses eltiltását tölti. De Carter ugye tavaly sem volt, akkor elég volt Dwight Howard a meneteléshez, és én elsősorban benne, valamint a vendégek jó védekezésében bízom. Tavaly egyébként Orlandoban 25 ponttal, míg a Charlotte otthonában 92:80ra nyert Howard vezérletével a Magic. Amúgy a legutóbbi 4 egymás elleni mérkőzésükön egyaránt Magic siker volt. Most sem várok mást, ha nem is lesz nagyarányú győzelem, de a végén a Magic örülhet, kijavítva ezzel az Oklahomában elszenvedett csúnya vereségüket. A Hornets otthon eddig veretlen ebben a szezonban, a Hawks-al, a Nets-el és a Knicks-el játszottak. Most szerintem nem fognak bírni az Orlandoval, ha Howard remekel akkor behúzzák a mérkőzést, kétszer egymás után pedig ő nem fog gyengén játszani.

Eredmény: 81-93
3,26 pont

#61 november 12, 2009, 16:52:45, Milan
Miami Heat - Washington Wizards
(2009. november 11. - 01:30)

tipp: hendikep Miami -7,5 pontról nyer
odds: 1,85
fogadóiroda: interwetten

Kb 1 hete saját csarnokában verte a Heat a Washington-t 93:89-re. Most hazai környezetben egy kicsit nagyobb arányú győzelmet várok a Miamitól. Dwyane Wade, Jermaine O'Neal, Jamaal Magloire, Carlos Arroyo és a többiek mind lesznek a Miamiban, míg a vendégeknél sérüléssel bajlódik Antawn Jamison és Mike Miller is. A Washingtonnak ebben a szezonban idegenben az első meccsükön (meglepetés siker a Dallas ellen) kívül nem sok babér termett. A Heat pedig eddigi 6 meccséből 5-öt megnyert, és nagyon együtt van a csapat, kiváló játékosok is alkotják. Legutóbbi meccsükön a Denvert verték hazai pályán 8-al- Ilyen arányú győzelemben most is reménykedhetnek, hiszen ekkora különbség minimum van a két csapat között. Még talán arra sem lesz szükség ezen a mérkőzésen, mint a csütörtök hajnalin, hogy Wade 40 pontot szórjon. De szerintem most sem fogja türtőztetni magát is ontja majd a kosarakat. Magabiztos és fölényes Heat sikert várok.

Eredmény: 90-76
3,70 pont

#62 november 12, 2009, 16:53:57, Milan
Sacramento - Oklahoma

Tipp: hendikep Oklahoma (-3.5)
odds: 2.05
bet365

A szezon előtt mindenki gyengébb teljesítményt várt ettől a két csapattól. ESPN-powerrankingon mindkét csapat 5 helyet is javított, így a Kings már nem az utolsó, de mindig csak a 25. 3-4-es mérlegül alapján nem hinnénk őket ilyen gyengének, de valamikor csak ki fog jönni, hogy valójában hova is valók. Az Oklahoma mérlege 3-3. A meccs attól lehet érdekes, hogy az Oklahoma inkább a védekezésre, míg a Sacramento inkább a támadásra fekteti a hangsúlyt. A kérdés csak annyi, hogy a hazai támadóegység, vagy a vendégek védekezése lesz-e az erősebb. Első szezonbeli meccsükön 13 ponttal nyert Thunder fordított felállásban. Szerintem ezen a meccsen csak a különbség lesz kisebb és Kings támadói most se fognak felülkerekedni a Thunder védelmén.

Eredmény: 101-98
-1 pont

#63 november 12, 2009, 16:54:36, Milan
Memphis - Portland

Tipp: 206.5 felett
odds: 2.35
bet365

A Memphis nagyon gyenge egyelőre, a szezon előtt sokkal jobb eredményeket várhattunk a Grizzliktől. Támadójátékuk egész jó, meccsenként 105.85 pontot szereztek, viszont a védelmük siralmas, a ligában a leggyengébb, 114.71 pontot kapnak átlagban, szóval a Memphis eléggé overes csapat hiszen sokat dobnak és sokat kapnak, a gyenge eredményeik annak köszönhető, hogy még többet kapnak, így azért csak javítaniuk kéne a védelmen. Most a Portlandot fogadják, ők inkább a védelemre fektetik a hangsúlyt. De valamikor meg kell indulnia a Memphisnek és ez talán most megtörténhet, azt nem mondom ,hogy megverik a Portland-et, de ha 100 fölé jutnak, ami hazai pályán simán összejöhet, akkor könnyen meg lesz az over.

Eredmény: téves tipp.
0 pont

#64 november 12, 2009, 16:55:19, Milan
 Milwaukee Bucks-Denver Nuggets

Tipp: Denver -3,5 pont( vagyis a Denver minimum 4 ponttal nyer)
Odds:1,86
Iroda: Bet365

Na hát itt egy újjab ajándék a kedves fogadóknak. Az irodák igazán kedvesek hozzánk, hogy ilyen csekély hendivel kinálják nekünk a Denver győzelmét. Előző este a Denver győzelme 0.1 másodpercen múlott. Aki nem látta, feltétlenül nézze meg az NBA honlapján vagy valamelyik megosztón. Hát a nuggets véleményem szerint tanult az esetből, és nem fog végig ilyen kiélezett csatában lenni aktuális ellenfelével. Az első két negyedben összeszednek egy 15-18 pontos előnyt, amit persze a végén majd vagy 10-re le is adnak. De nem lejjebb. A vendéglátók legjobbja M. Redd térde rakoncátlankodik, nem fog játszani.
A Bucks keretében van egy két tehetséges játékos, vagy inkább egy. A Denver kerete bivalyerős! Billups-Afflalo-Anthony-Martin-Nené. A padon JR Smith aki bármikor képes a padról egy 20-25 pontra. A Denver a válság miatt nem dolgozik 16 játékossal, mint a legtöbb gárda. De minek is a csőcselék. Majd télen hoznak valakit ha sérülés van.( Egy-Két free agent szívesen költözne Denverbe...minimális fizuért... nem írok neveket.) Nem akarlak titeket most általam feleslegesnek vélt statisztikai adatokkal bombázni. A Denver nyugaton szerintem top 3-as csapat. A Milwaukee meg talán jó lenne egy euroliga final four-ra. Nem is ragozom tovább inkább megyek megtenni ,nehogy levigyék az oddsokat...

Eredmény: 108-102
-1 pont

#65 november 12, 2009, 16:55:46, Milan
Milwaukee Bucks - Denver Nuggets
(2009. november 12. - 02:00)

Tipp: Denver (-3,5 pont handicap)
Odds: 1,926
Fogadóiroda: [10b]10Bet[/10b]


Mint azt már előttem oakland23 is leírta valóban nagyon és izgalmas kiélezett végjátékba torkollott a Nuggets legutóbbi fellépése, a Chicago Bulls vendégeként és nem sokon múlt hogy kicsússzon a kezükből egy már megnyert meccs. A Denver ismételten idegenben kell hogy pályára lépjen, de most egy jóval szerényebb játékerőt képviselő együttes lesz az ellen. A Milwaukee játékos állománya sokkal gyengébb mint aktuális vendégéé, nincsenek benne igazi sztárok, ellenben a Nuggetsben jó pár világszinten elismert játékost találunk, elég csak Anthony Carmelo, Martin Kenyon, Nene vagy Chauncey Billups nevét említem. Tehát világ sztárokból nincs hiány a Denvernél így aztán jó esély van rá hogy Carmeloék bedarálják a Bucksot és így jön  az ezen a meccsen általam (is) csekélynek vélt (Denver -3,5 pont) hendi.      

Eredmény: 108-102
-1 pont

#66 november 12, 2009, 16:56:26, Milan
Boston Celtic- Utah Jazz

Tipp: Utah +12 (vagyis a Utah nem kap ki 12 nél többel) (ha a Boston nyer 12-vel érvénytelen)
Odds:1.90
Iroda:Bet365

Ma nagyon adakozó kedvében van az iroda. Utah +12 pont :D elment a bukik esze. Személy szerint 6 pontból adnám, de én kegyetlen vagyok. Semmi sem indokolja a Utah ekkora zakóját. A boston szeret védekezni, és ami fontosabb, tud is! Garnett a palánk alatt úr, Utah nem igen dob 100 felett. A boston védekezése kedvez a kevés pontos meccsnek, ami kedvez majd a fogadásomnak is. Kutya legyek ha 12-nél többel kap ki a Utah. Ha zakkanna a Boston azon sem lepődnék meg, de azért annyira tökös nem vagyok hogy ilyen kamikaze tippeket vállaljak. A Utah kezdőötöse rendben, mindenki faszán 10 felett átlagol. A kicsi Deron 21 pont 10 assist. Pöpec. Bozzer majd ad Garnettnek , Ökör meg majd jön a tripláival. Nem lesz itt baj, szívből ajánlom! Na meg a bostoni fellépést komolyan is veszik, mert a bostont legyőzni az valami. Még ha nem is sikerül nekik, 12 vel nem kapnak ki. Mindketten 100 alatt dobnak majd, és szoros lesz a vége. Ja és annyit a bukiknak hogy köszönjük ezt a szép kis hendit, élünk vele.

Eredmény: 105-86
-1 pont

Csak annyit üzennék a Utah és a Denver játékosainak hogy: :crazy: :o: :o: :o: :fakk2: :fakk: :segg:
Amúgy szeretem az NBA-t de sajnos van egy hátulütője. A 82 meccses alapszakasz meccsből igazán el lehet adni párat..
Ezért jó az NFL! Kimennek a pályára és MINDEM HÉTEN HÁBORÚ van. Az életükkel játszanak, és az életükért.
Akármennyire is szeretem az NBA-t nem tudok rajta nyerni. A Milwaukee szopatja a Denvert :D ugyan már...  Ha ez tétmeccs lenne sima Denver lett volna.
Egyre jobban hajlok afelé hogy le kellene csökkenteni az alapszakasz meccsek számát. Mindenki játszana mindenkivel oda-vissza. Kevesebb meccs-nagyobb tét.
A Mocskos Utahról csak annyit hogy a legerdményesebb Játékosuk D Will, és ÖKÖR 13 ponttal, Triplamutatójuk 10/0 GREAT :ok:
A Denverből Carmelo OK volt 32 pont 10 pattanó de hát ha az ellenfelett engedik nyerni élnek is vele...
NBA :smitten:4ever

#68 november 16, 2009, 16:18:39, Milan
Los Angeles Lakers - Phoenix Suns
(2009. november 13. - 04:30)

Tipp: 218 pont felett
Odds: 1,91
Fogadóiroda: gamebookers

Ezt az overt nagyon érzem:) Mindkét csapat szeret sokat dobni, főleg a Lakerstől és elsősorban Kobe-tól várom, hogy az over felé billenjen ez a kevésnek cseppet sem mondható pontszám. De Bryantéknél még mindig nem lesz Gasol, aki jelentősen lecsökkenthetné a Lakers kapott kosarainak a számát. Az ő sérülése miatti távollétében viszont a Phoenix is magabiztosan fogja hozni a rájuk jellemző dobott pontszámot. A Lakerstől 110 feletti dobottat várok a védekezni nem annyira szerető, és azzal kevésbé törődő Suns ellen. Míg a vendégek, ha hozzák a tőlük megszokott szintén 100 feletti átlagot akkor nem lehet probléma ezzel az overrel. Vendégként a sól védekező Bostonnak 110et dobtak, az Orlandonak 100at és egyébként sem volt még ebbe na szezonban olyan mérkőzésük, ahol ne dobtak volna 100 felett. A 110-120 közötti dobott pont a jellemző rájuk. Most egy Gasol nélküli Lakersnek ellen is megtermelik ezt a pontszámot.
A két csapat legutóbbi 3 egymás elleni mérkőzésének eredménye:
Phoenix Suns - Lakers   118:111
Lakers - Phoenix Suns   132:106
Lakers - Phoenix Suns   115:110

Eredmény: 121-102
3,82 pont

Idézetet írta: oakland23 Dátum november 12, 2009, 08:03:03
A Mocskos Utahról csak annyit hogy a legerdményesebb Játékosuk D Will, és ÖKÖR 13 ponttal, Triplamutatójuk 10/0 GREAT :ok:

Előre leszögezem, hogy nem belédkötni szeretnék, hanem csak néhány dologra felhívni a figyelmedet.  :beerchug:

A mocskos Utahról csak annyit, hogy Derron Williams úgy lépett pályára, hogy kb 75% esélye volt annak, hogy nem játszik a sérülése miatt. Az egyedüli indok, amiért vállalta a játékot, az az volt, hogy Price sérült rajta kívül pedig egy hullagyenge harmadik számú irányítójuk van, Williams pedig sérülten is többet tud nyújtani, mint ő, de közel sem annyit, mint az egészséges D Williams. Íme a meccs előtt jópár órával már publikus infó:

Deron Williams missed shootaround on Wednesday morning and does not sound likely to play against the Celtics due to a lingering back injury.
However, he has not ruled himself out, either, and will see a chiropractor today. With Ronnie Price out with a toe injury, the Jazz would be down to one point guard, rookie Eric Maynor, if Williams can't go. "That's why I might play," Williams said. But when asked if he would play if he feels the same at game time as he did this morning, he said "No, probably not." Consider him a game-time decision, although it sounds like there's a slightly better chance he sits than plays.

Ezen kívül azt is lehetett tudni, hogy a pad elég rövid, hiszen 1-2 hete nem játszik 3 olyan ember, akik a padról beállva komoly perceket szoktak kapni.

Az általad feleslegesnek vélt statisztikai mutatókról meg csak annyit, hogy a legnagyobb tipsterek elemzéseinek is nagyon-nagy részét képzik a különböző statisztikai adatok. Pl ez is: UTA are 2-7 (vagy 2-9? már nem emléxem) as a road team. A Utah egyébként idegenben évek óta nem tudja megközelíteni idegenben azt a játékot, amit hazai környezetben mutatnak. Azt is érdemes belevenni az elemzésbe, hogy a Boston az éven bárkit képes elverni 15-20 ponttal, amennyiben pihentek és úgy állnak a meccshez, márpedig a mai meccsre pihenten érkeztek, ráadásul a BOS az utóbbi 2 évben nagyon jó több napos pihenő után hc ellen.

Azzal nem ér jönni, hogy utólag könnyű okosnak lenni, mert ezek az adatok a meccs előtt hosszú órákkal bárki rendelkezésére álltak, márpedig ezek tudatában szerintem nem helytálló az elemzés, továbbá a Jazz mocskolását sem érzem teljesen jogosnak.

www.rotoworld.com itt NBA--->player news és minden kérdéses játékosról gyors infót kaphatsz.
www.covers.com

GL a továbbiakban  :ok:

Először is köszi a link-et. Nem ismertem . Ha a kritika építő jellegű szívesen fogadom, és meg is köszönöm.
A kiegészítésedhez annyit fűznék, hogy azt utálom a legjobban, ha valaki nem egészséges és mégis pályára lép.
Legyen szó bármilyen sportról, abból a csapat és maga a játékos is mindig rosszul jön ki. Most döntse már el, hogy sérült-e vagy nem. Ha meg az orvosok azt mondják hogy játszhat akkor tegye oda magát rendesen. Amúgy meg ha tudták, hogy kikapni mennek Bostonba, akkor miért nem játszatták a 3. számú guarjdukat, és mondjuk pihentették volna D Will-t.Mert ha már ledraftolták ezt a Maynor gyereket, vagy hogy hívják, akkor mutassa meg mit tud és kapjon vagy 30 percet. És ha kikapunk a Bostontól idegenben mi történik. Semmi.  De a jó kis 10/0 a triplavonalról, még ha korver nincs is... Az azért kritikán aluli. De most hogy Korver és Price sérült Deron sem százas, következő meccsen talán érdemes lenne a Phily-re dobni egy kis pénzt.
Projektornak pedig köszi az építő jellegű hozzászólást!

Philivel én tegnap megszívtam... A Netsnél kb a takarítónőnek is játszania kellett, mert van vagy 9 sérült, akik alapesetben kezdők, de legalább a padon helyet kapnak. Ehhez képest a hc -6ról indult, majd -4.5-ön lett vége... A reális különbség valahol 15-20 pont között van... Ehhez képest nyert 3-al a Phili, de néztem a meccset, látszott, hogy nem igazán érdekli őket a meccs, pl ahhoz képest, hogy végig szoros volt, talán 7-8 csere is játszot, továbbá a kezdők közül pl Iguodala szart sem csinált... Mindenesetre -4.5-ön ez kihagyhatatlan volt, legalábbis nekem, még úgyis, hogy sejtettem, hogy valami nem oké, de 5 pontot ilyen körülmények között bárki közé tud tenni, kivétel a sixers tegnap...

#72 november 16, 2009, 16:19:11, Milan
Miami Heat - Cleveland Cavaliers
(2009. november 13. - 02.00)

tipp: Cleveland
odds: 2.00
fogadóiroda: bet365

Kicsit elfogult vagyok a Lovagokkal szemben, de kizárólag LeBron miatt (szerintem most a legnagyobb sztár). Azonban ővele sem úgy indult a szezon, ahogy elvárták, az 5-3-as mutató nem valami fényes. Becsúszott pár baki (lásd legutóbb a Chicago elleni egypontos bukta), és a Miami még nagyobb esélyese is lehetne a mérkőzésnek, ha tegnap nem fordult volna a kocka. Ugyanis Orlandoban nyertek a clevelandiek. Tudjuk, hogy ennek mekkora jelentősége van, hiszen tavaly épp a Magic fosztotta meg őket a bajnoki címért folyó küzdelemtől (1-4-es vereség és fájó kiesés). A vezér a Magic ellen LeBron volt a maga 36 pontjával és 8 lepattanójáal, akit Mo Williams 28 ponttal támogatott, és 4/5-ös triplaaránnyal. Na, talán megindultak felfelé... A Miami szép 6-1-es aránnyal áll, de egyedüli komoly csapat csak a Phoenix volt, akiktől meg ki is kaptak. Top együttessel még tehát nem mérkőztek, tehát ez a 6 győzelem is csalóka. Egy Washington, Knicks vagy épp Bulls legyőzése nem akkora fegyvertény. Az azonban való igaz, hogy Dwyane Wade nagyon nagy formában van, a Wizards ellen is 41 pontot hintett (5 assziszt, 3 labdaszerzés). Wade talán most kevés lesz LeBron ellen, tavaly 1-3 lett a Cavsnak. A Magic elleni győzelem elindíthatott náluk valamit, amit egy Miami elleni győzelemmel tovább vihetnek. Megy felfelé a vendégek oddsa, én mégis rájuk szavazok.

Eredmény: 104-111
4,00 pont

#73 november 16, 2009, 16:19:37, Milan
Los Angeles Lakers - Phoenix Suns
(2009. november 13. - 04.30)

tipp: Phoenix +7,5 pont
odds: 1.95
fogadóiroda: [bs]betsson[/bs]

A Nyugati Conferencia két legjobb csapata játszik, és bizony kicsit kamikázénak tűnhet a tippem. A tavalyi bajnok 6-1-el áll, míg a Suns 8-1-el. Kicsit meglepetésnek tartják a szereplésüket, de most a liga legjobb dobószázalékát produkálják (50,8 %), és valami elképesztő tripladobó százalékot (47 %), emellett negyedikek a lepattanózásban is. De még ezt is megfejeli Steve Nash, aki meccsenkét átlag 25,6-os átlag asszisztal rendelkezik. Félelmetes adatok, tehát én nem írom le őket, sőt! Meglepődtem ezen a magas hendin is. Legutóbb A New Orleans Hornets ellen az első negyedben 40 ponttal nyitottak, és simán behúzták a meccset (20 pontos győzelem). Ugyanezen Hornets ellen a Lakers pár nappal korábban "csak" 16 ponttal nyert... Két magas ember hiányzik a Lakersből (Pau Gasol és Andrew Bynum), DJ Mbenga a maga 7,5 pontos átlagával nem tudja pótolni a két tornyot. Ezen a poszton lehet tehát megfogni a Lakerst, amit szerintem ki is fognak használni Nashék. Nekem tehát tetszik a Suns, a Lakers nem annyira, és a formákat nézve is jónak tűnik a hendi. Mindenki a vendégek kipukkadását várja, de nem fog az olyan hamar eljönni. Aztán lehet, hogy tévedek...

Eredmény: 121-102
-1 pont

Szigo mindem tiszteletem a tied, de ott a Nash-es mondatban valami nem stimmel. (25.6 ast/games nem létezik.)
Amúgy a tipp jó, én is ajánlom. Bár ez jót jelent, vagy ...