Férfi Kézilabda VB 2017
Időpont:
2017. január 11. - 2013. január 29.Helyszín:
FranciaországCímvédő:
FranciaországA világbajnokság csoportbeosztása:A-csoport: Franciaország, Lengyelország, Oroszország, Brazília, Japán, Norvégia
B-csoport: Spanyolország, Szlovénia, Macedónia, Izland, Tunézia, Angola
C-csoport: Németország, Horvátország, Fehéroroszország,
Magyarország, Chile, Szaúd-Arábia
D-csoport: Katar, Dánia, Svédország, Egyiptom, Bahrein, Argentína
A magyar férfi válogatott 18 fős kerete:Kapusok:Fazekas Nándor (Balatonfüredi KSE), Mikler Roland (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők:Gulyás Péter (Telekom Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya KC)
Jobbátlövők:Ancsin Gábor (Telekom Veszprém), Balogh Zsolt (MOL-Pick Szeged), Nagy László (Telekom Veszprém)
Irányítók:Császár Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), Juhász Ádám (Grundfos Tatabánya KC), Lékai Máté (Telekom Veszprém)
Beállók:Bánhidi Bence (MOL-Pick Szeged), Schuch Timuzsin (Telekom Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Grundfos Tatabánya KC), Zubai Szabolcs (MOL-Pick Szeged)
Balátlövők:Bodó Richárd (MOL-Pick Szeged), Iman Jamali (Meskov Breszt, fehérorosz), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém)
Balszélső:Iváncsik Gergő (Telekom Veszprém)
Csoportkör program:A-csoport (Nantes) 01. 11. Franciaország–Brazília 20.45
01. 12. Oroszország–Japán 17.45
01. 12. Lengyelország–Norvégia 20.45
01. 13. Japán–Franciaország 17.45
01. 14. Brazília–Lengyelország 14.45
01. 14. Norvégia–Oroszország 17.45
01. 15. Franciaország–Norvégia 17.45
01. 15. Brazília–Japán 20.45
01. 16. Lengyelország–Oroszország 20.45
01. 17. Norvégia–Brazília 14.00
01. 17. Lengyelország–Japán 17.45
01. 17. Oroszország–Franciaország 20.45
01. 19. Oroszország–Brazília 14.00
01. 19. Franciaország–Lengyelország 17.45
01. 19. Japán–Norvégia 20.45
B-csoport (Metz) 01. 12. Szlovénia–Angola 14.00
01. 12. Macedónia–Tunézia 17.45
01. 12. Spanyolország–Izland 20.45
01. 14. Izland–Szlovénia 14.45
01. 14. Tunézia–Spanyolország 17.45
01. 14. Angola–Macedónia 20.45
01. 15. Izland–Tunézia 14.45
01. 16. Szlovénia–Macedónia 17.45
01. 16. Spanyolország–Angola 20.45
01. 17. Szlovénia–Tunézia 17.45
01. 17. Angola–Izland 20.45
01. 18. Macedónia–Spanyolország 20.45
01. 19. Tunézia–Angola 14.00
01. 19. Macedónia–Izland 17.45
01. 19. Spanyolország–Szlovénia 20.45
C-csoport (Rouen) 01. 13. Fehéroroszország–Chile 14.00
01. 13. Németország–
MAGYARORSZÁG 17.45
01. 13. Horvátország–Szaúd-Arábia 20.45
01. 14.
MAGYARORSZÁG–Horvátország 20.45
01. 15. Chile–Németország 17.45
01. 15. Szaúd-Arábia–Fehéroroszország 20.45
01. 16.
MAGYARORSZÁG–Chile 17.45
01. 16. Horvátország–Fehéroroszország 20.45
01. 17. Németország–Szaúd-Arábia 17.45
01. 18. Szaúd-Arábia–
MAGYARORSZÁG 14.00
01. 18. Fehéroroszország–Németország 17.45
01. 18. Horvátország–Chile 20.45
01. 20. Chile–Szaúd-Arábia 14.00
01. 20. Németország–Horvátország 17.45
01. 20. Fehéroroszország–
MAGYARORSZÁG 20.45
D-csoport (Párizs) 01. 13. Katar–Egyiptom 14.00
01. 13. Svédország–Bahrein 17.45
01. 13. Dánia–Argentína 20.45
01. 14. Egyiptom–Dánia 17.45
01. 15. Argentína–Svédország 14.45
01. 15. Bahrein–Katar 17.45
01. 16. Egyiptom–Bahrein 17.45
01. 16. Dánia–Svédország 20.45
01. 17. Katar–Argentína 17.45
01. 18. Argentína–Egyiptom 14.00
01. 18. Dánia–Bahrein 17.45
01. 18. Svédország–Katar 20.45
01. 20. Bahrein–Argentína 14.00
01. 20. Svédország–Egyiptom 17.45
01. 20. Katar–Dánia 20.45
Nyolcaddöntő01. 21. B1–A4 16.00
01. 21. A1–B4 18.00
01. 21. B3–A2 20.45
01. 21. A3–B2 20.45
01. 22. D3–C2 16.00
01. 22. C3–D2 16.00
01. 22. D1–C4 18.00
01. 22. C1–D4 20.45
Negyeddöntő01. 24. 17.00
01. 24. 19.00
01. 24. 20.45
01. 24. 20.45
Elődöntő01. 26. 20.45
01. 27. 20.45
Döntő01. 29. 17.30