Postecoglou csapata parádés formában játszott. Nagy hajrával verték hátrányból a Crystal Palacet 3:1-re, majd ezt a lendületet átmentették az Aston Villa elleni hat pontos rangadóra ahol ha a kimenetel nem is, de a különbség mindenképp meglepetés volt. Az ausztrál mester csapata ugyanis zsinórban 39. PL meccsén is betalált ami a PL történetében a második leghosszabb sorozat, sőt négy gólig nem álltak meg (0-4). Amg viszont azon a meccsen minden összejött, minden helyzetből szinte gólt lőttek, a Fulham ellen váratlan összeomlás következett. 3-0ra kaptak ki Marco Silva csapatától ami kisebb sokként érintette a csapatot. A válogatott szünet tehát jól jött a csapatnak, a két hét távollét alatt összekaphatták magukat a bajnoki hajrára ami nem lesz izgalommentes. A csapat ugyanis továbbra is a Bajnokok Ligáját érő negyedik helyre hajt. Mivel egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak mint a Villa, így egy mai győzelemmel pontszámban utolérhetik riválisukat kilenc fordulóval a vége előtt. Nagyobb motiváció aligha kell, Emery csapata ráadásul nehéz meccs elé néz a lendületbe kerülő Wolves ellen.. Érdemi sérültjük csupán Micky van de Ven lesz, így a lehető legjobb csapatát vezényelheti pályára Postecoglou egy olyan csapat ellen akik a szaggatott vonal fölött vannak ugyan de csak egy hajszállal. Az újonc ugyanis úgy áll a 17.helyen, hogy két riválisukat is pontlevonással sújtotta a szövetség. Az Evertontól hat, a Nottinghamtől pedig négy pontot vettek el. A Lutonban szerethető hogy bátran felvállalják a támadófocit, sok gólt lőnek, de a védelmük lyukas mint a szita. A Bournemouth ellen 3-0 ról elszenvedett vereséget követően (3-4) sem zuhantak össze, A Nottingham elleni hat pontos rangadón az utolsó percig küzdöttek ami a végén egy nagyon fontos pontot ért. Helyzetük különösen nehéz a temérdek sérültjük (10) miatt.

Bár a két csapat legutóbbi meccs pár hónapja csupán egy gólos Tottenham győzelemmel ért véget, szerintem ez egy merőben más találkozó lesz. Már a félidőben hazai vezetést várok, és könnyed győzelmet.