Tavaly a vb-n a két csapat meccsét Franciaország 25-22 arányban megnyerte. Született 47 gól, ami ismerve a két együttest, szinte soknak nevezhető. Itt a 2018-as Eb-n az első csoportkör rendre gólzáporos meccseket hozott, de a 2. körben már kezd helyre állni a rend, és jönnek a gólszegény találkozók. A gallok az oroszok elleni vereség után összekapták magukat, és agyonverték Szlovéniát. Edwigeék 13 perc után kaptak gól először, sokáig úgy tűnt, 5 gólig sem jut el félidőre Szlovénia, de a franciák érezték, hogy ez a meccs zsebben, elkezdték élvezni, és picit puhult a védekezés. Elment az egész meccs a gála irányába, de hogy a fenébe ne, amikor a szlovének 19 perc alatt összesen kettőt lőttek. Az a 20 perc, ahogy a franciák védekeztek, na az mutatta meg igazi arcukat. Ezt várom én Jaukovicék ellen. Azt az igazi nézhetetlen brusztolós, gyömöszölős kézit, a sok hibával tarkított kézit, amit a védelmek kényszerítenek ki. Közben Montenegró egészen fura körülmények között kapott ki, pedig Trefilov mindent megtett, hogy helyzetbe hozza Jaukvicékat, kétszer kért időt az uccsó öt percben, amit nem lehet, és így emberhátrányba került a csapat, de Bulatovic döntő szituációban eladta a labdát, így nyertek az oroszok. hibákkal tarkított meccs volt, csak 27 gól született, pedig az oroszok azért képesek színezni.

Ez a francia-montenegrói meccs a továbbvitt pontokról szól, igazából már 2. körös találkozónak tekinthető. Itt bizony minden egyes gólért vért kell izzadni, bejön, és egyre jobban bejön a fáradtság faktor, hisz már a 2. körben is sokkal kevesebb gól született, mint az elsőben. A csapatok egyre többet tudnak egymásról, tudják, kit kell kivenni az ellenfélből, ki van formában, akit limitálni kell. Ha védekezés és női kézi válogatott szinten, akkor nekem egyből Montenegró és Franciaország ugrik be. Rájuk asszociál az ember, én őszintén szólva akkor sem lennék meglepődve, ha mindkét csapat 20 alatt maradna, és ilyen 19-18 körül lenne a vége. Egy ilyen meccsen a 49 gól, mint line, brutálisan magas. Ok, hogy a továbbjutás megvan, de nagyon fontos, hogy melyik csapat mennyi pontot visz magával, ezért nem lesz itt gála, sokkal inkább harc, háború és kevés gól.

Franciaország (n) - Montenegró (n): Gólok száma - Felett/alatt tipp