Az utolsó derbit, amit az RSP-ben rendeztek 5-3-ra a Betis nyerte. Az kegyetlenül jó meccs volt az elejétől a végig, egy 90 perces összefoglalót láthattunk első perces góllal, aztán a Betis keretbe foglalta a derbit, mivel Tello a 95. percben a végén szintén gólt lőtt. Nyolc gól, kilenc sárga lap, minden igény ki volt elégítve. Emlékszem, hogy a gólok mellett voltak még óriási kihagyott ziccerek, de hát 10-12 gól azért nálunk NBII-ben sem mindig van, csak néha...

Viccet félratéve a mostani derbi is hozhat a lapok mellett gólokat is. A Betis hétvégén csodával határos módon verte a Villarrealt 2-1-re, Cazorla a Villarrealból a meccs végén büntetőt rontott, de ótvar módon hagyta ki. Középre lőtte, pechére Pau Lopez középen mardt, aztán nemes egyszerűséggel szó szerint fogta a lövést. Cazorla összeomlott, majdnem hibázott még egy végzeteset, de így is maradt a Betis-győzelem. Így az esély is megmaradt, hogy az EL-indulás ismét összejöjjön, ami egyébként elvárás is a felső vezetés részéről. Motiválni a csapatot amúgy sem kell, ilyenkor szokás a Betisnál derbik előtt kimenni a szurkolókra az edzésekre a derbi hetén, de ilyen 10-15 ezren mennek ki, énekelnek bíztatják a csapatot, mondom, edzésen...

Én már a Villarreal elleni találkozón is éreztem a Betisen (és a Sevillán is a Valladolid ellen), hogy már a fejekben van a derbi. A Sevilla és a Betis is nyert, de egyik fél sem játszott annyira fókuszált focit.

Mivel a Betisnél cél az EL-indulás, és cél, hogy a riválisnak keresztbe tegyen, én motivlt zöld-fehér csapatot várok. Sebezhető a Sevilla, bár azért Caparrós-szal más képest fest az együttes. Ugyanakor Vidal eltűnt, Wöber sérült, Kjaerben benne van a hiba lehetősége azzal együtt, hogy nélküle azért elképzelhetetlen a hazai védelem a Betis ellen. Ugyanakkor potenciál van a Betis támadójátékában, én nagyon meglepődnék, ha nem lőne gólt mindkét csapat. Itt az igazi veszély a meccs derbi mivoltából fakad. A BtTS-t a Barca-Atletin is egy piros lap tette tönkre, az meg most is benne van. Bár én úgy érzem, azért mostanában a sevillai derbik már inkább a fociról szólnak. Kemények a meccsek, de nem direkt durvák.

Sevilla - Real Betis: Mindkét csapat gólt szerez - Igen/Nem tipp