Hétvégén EHF BL Final Four a srácoknál ismét Németországból, ahová német csapat most nem jutott be, köszönhetően például a Veszprémnek, amely a Flensburgot takarította ki. A Veszprém szezonja döcögősen indult, ősszel sok köszönet nem volt a csapat játékában, meglepő zakók, lélektelen játék, aztán mint tudjuk, összerakta magát a klub, a játékosok, és fokozatosan javuló tendenciát mutatva pont akkor kerültek bomba formába, amikorra kellett. A bajnoki döntőn a Szegedet az első meccsen 11 góllal verték 24-gólon tartva a Szegedet, Mikler fogott, mint a festék. De a Flensi elleni első meccs is jobbára róla szólt, a remek védekezésnek és kapusteljesítménynek köszönhetően a 2. félidőben 7 gólig jutottak el otthon Jondalék! Kezd mostanában standard lenni a lassabb kezdés, aztán a második félidőben az ellenfél megfojtása, erre láttunk példákat akár a Flensburg akár a Szeged elleni párharcoknál. Ha mondjuk a BL FF-ban a védekezést már az első félidőben sikerülne olyan szinte hozni, ...-de kár is folytatni.

Azért itt a tét nagy, ráadásul vasárnap már döntő (és bronzcsata), így már csak ezért sem várom a rohanást. A Veszprém Nagy Lacival nem fog futni, itt azért kontroll alatt kell tartani a meccset. A két együttes a csoportmeccsek során a Kielce pályaválasztása mellett, de az egy másik Veszprém volt, ráadásul a Kielce egész burtális overeket hozott OTTHON. Ez a meccs eleve Kölnben lesz, és az a csoportmeccsek során idegenben már annyira nem voltak látványosan gólgazdag meccsek, pl. Veszprémben is 'csak' 29-27 volt a végeredmény. Aztán Cindricék kiejtették a PSG-t, köszönhetően az első meccsen aratott győzelmüknek, amit én azóta sem tudok hová tenni és felfogni. "013/14-ben 26-29 a Kiel ellen, 2014/15-ben 31-27 a Kiel ellen, aztán 2015/16-ban 25-25 a Kiel ellen, aztán 2016/17-ben 26-27 a PSG ellen, szóval azért a Veszprém elődöntőkben a FF-ban nem nagyon ugrálja át a 60 gólos line-t. A Kielce is 'lassult' őszi játékához képest mindenképp, pl. a lengyel Kupában a rendes játékidőben 25-25-öt tolt a Plockkal, aztán a bajnoki döntőben szintén a Plock ellen 26-26, majd 32-25-ös siker, de a Plock pályaválasztásával például 9 gólig jutott a Kielce az első félidőben, szóval azért van ott üresjárat. Idegenben, -márpedig a FF-t nem a Kielce rendezi- nem annyira gólképes támadásban a lengyel együttes. A Veszprém védekezése összeállt, Mikler hihetetlen formában, és ugye a másik kapus sem akárki a Veszprémnél. Nagy Laci és Ilic utsó nagy dobása, aztán Roli is ki tudja a Szegeddel odajut-e a FF-ba a jövőben, szóval nagy lehetőség ez. Viszont épp ezért várok én egyik és másik csapatnál is némi görcsösséget, meg időszakos üresjáratot is. Márpedig azért a 60 gólhoz kell egy elég jó tempó, és ott tényleg nem nagyon fér bele üresjárat. A veszprémi csapatnak nem szokása 60+gólos elődöntőket játszani a FF-ban, ráadásul azért Dushebaev sem az a figura, aki ne szervezné meg csapata védekezését. Nem ez lesz az év tippje, de szerintem 60 alatt maradnak.

Telekom Veszprém - KS Vive Tauron Kielce: Gólok száma - Felett/alatt tipp