Véleményem szerint ez a majdnem kettes körüli szorzó kizárólag annak szólhat, hogy múltbéli rangja van a meccsnek, mert a valóságban most hatalmas különbség van a két csapat között. Az Újpest nem kapott még liszenszt, komoly konfliktus van a klubtulajdonos és a szurkolók között (címervita), a játékosok többségének a sorsa kérdéses, sőt, az általam kifejezetten kedvelt Nebojsa Vignjevics edzőnek kifelé áll a szénája. Két felkészülési mérkőzést nyomtak az újraindulás óta, az MTK ellen 2-2, a Paks ellen 1-2 lett a vége, utóbbi meccsen 10 percen belül két védelmi hiba után két büntetőt rúgott az ellenfél. A második félidőben szépítettek ugyan, de ez egy már sorcserélt Paks ellen történt. Szóval én úgy látom, ez az Újpest most harmatgyenge, a játékon kívül minden másra koncentrálnak a játékosai. Nehéz elképzelni, hogy bármiféle ellenállást ki tudnának fejteni a zöld-fehérek ellen.

A másik oldalon a Fradi megnyerte az elmaradt bajnokiját a Debrecen ellen, köszönhetően Sigér Dávid két szép góljának. Ahogy láttam, a felkészülési mérkőzéseken felemás formát mutatott a csapat. Az látszott, hogy van 10-12 játékosa Rebrov mesternek, akikkel jól és eredményesen lehet játszani, de mögöttük nincs meg az mélység, ami mondjuk a két ugyanolyan erősségű kezdő kiállítását lehetővé tenné. De ha ezt nem számítjuk, akkor is sokkal erősebb csapat most a Fradi, mint a szétesőben lévő Újpest. Olyan, hogy hazai pálya előnye nem játszik szerepet, mivel minden meccs zártkapus, szóval a játékosbeli és motivációs különbség bőven elegendő a Fradi győzelméhez.

Újpest FC - Ferencváros: Teljes játékidő - Mérkőzés tipp