A Bajnokok Ligája után csütörtökön az Európa Ligával folytatódnak a nemzetközi küzdelmek. Mint már beszéltük a Milan Európa egyik legjobb formában levő csapata, időtlen idők óta nem kaptak ki (március). Az olasz bajnokságot csont nélkül vezetik, a Roma elleni hétvégi 3:3 ellenére is ahol ismét bebizonyosodott hogy mekkora potenciál van a támadósorukban, Ibrahimovic közel 40 évesen is világklasszis szinten játszik, ellenben amellett se mehetünk el hogy a védelem elég csúnya hibákat követett el. Több portál megjegyezte hogy mintha kezdene egy kicsit elfáradni a csapat, pozitív teszt miatt elveszítették kezdő kapusukat Donnarumma-t is, így ezek után inkább arra tippelek hogy egy gólgazdag adok-kapok meccs lehet belőle és inkább a támadóiban bízom az olaszoknak. A svéd klasszis elvileg ma is kezd, Ő nem tud leállni, neki nem kell pihenő állítása szerint ami jól jön ha Milan gólokra tippelünk hiszen tényleg pazar formában van. Castillejo, Krunic és Brahim támogathatja hátulról a 4-2-3-1 -es felállásban. Az első fordulóban a Celtic ellen három gólig jutott a csapat, akkor is már az első félidőben pontot tettek az ügy végére, ezt a korai gólt várom ma is ami megindíthatja a gólcsapot.

A Sparta évről évre építi fel csapatát hogy megtudják fogni a nagy rivális Slavia Prahat. Idén sok fiatallal kiegészülve erre talán esélyük lehet, a bajnokságot hibátlanul hat győzelemmel kezdték és természetesen vezetik azt. Itt az Európa Ligában viszont nem sikerült a nyitány miután hazai pályán kaptak egy laza négyest, igaz már 20 perc után emberhátrányba kerültek aminek a levét még ma is szürcsölik majd hiszen Krejci ugye eltiltott lesz, Lucas Stetina, David Hancko, Dominik Plechaty és Ondrej Celustka pedig sérülés miatt kénytelenek kihagyni a mérkőzést. Nem sok esélyt jósolok nekik, jobban teszik ha inkább a bajnokságra koncentrálnak ahol most valami nagy dolog jöhet össze ha így folytatják amire utoljára a 2013/2014-es szezonban volt példa.