A harmadik fordulóval folytatódik az Európa Liga csütörtökön és az eddig legkiegyenlítettebb csoportból választottam ki egy value szorzót. A négyes csak papíron szoros, az eddigi két kör utáni körbeverés következtében mindenki 3-3 ponttal áll. Egy csapatot viszont mégis kitudnék emelni a négyesből akik szinte fix továbbjutnak az pedig a Leverkusen. Peter Bosz csapata ugyanis mondhatni "aranykorát éli", nagyon jó formában vannak. A német bajnokságban ott vannak a top4-ben a Wolfsburgon kívül egyedüli veretlen csapatként, ebben a 4-3-3-as rendszerben nagyon hatékonyan működik a támadósoruk amivel az ellenfelek nem nagyon tudnak lépést tartani. Itt az Európa Ligában az első körben hatot hintettek a francia Nice-nak, minden egyes gólnak annyira örültek mintha a kupát nyerték volna meg ez jól mutatta hogy állnak a sorozathoz. A Slavia elleni kisiklás Bellarabi butaságának köszönhető akit 20 perc után lezavart a játékvezető egy hátulról való becsúszás után. Szerencsétlen is volt az eset, ezért nem is foglalkozom nagyon ezzel a vereséggel. Bellarabi a piros miatt eltiltását tölti ma, illetve Aranguiz, Arias, Paulinho és Schick nem bevethetőek még különböző sérülések okán.

Ma itt a javítási lehetőség az izraeli csapat ellen, akik a Slaviat az első körben óriási mázlival 30%-os labdabirtoklással és 3 kaput eltaláló lövés után 3 góllal vertek meg, amíg a kapujukra záporoztak a lövések de a cseheknek semmi sem akart ott akkor sikerülni. A második körben már elhagyta őket Fortuna és 1:0-ra kikaptak a Nice otthonában. A mai meccset ismét nem saját stadionjukban rendezhetik ez sem éppen segíti őket. De a fő probléma a két csapat közötti óriási minőségbeli különbség és ha a németek nyerni akarnak, már pedig nagyon úgy tűnik akkor gólokkal győzni is fognak. Egymás ellen még soha sem játszottak, de ezen meccs/meccsek után nem is vágyik majd rá a Hapoel.