A nemzetek ligája is a végéhez közeledik és az egyik legszorosabb csoportból hoztam most egy szerintem fix mérkőzést. Dánia nem kezdte jól a csoportot de nem keseredtek el. A Belgáktól való vereséggel előre is számoltak, különösebb meglepetés nem érte őket és olyannyira jól kezelték ezt az első fordulós zakót hogy az ezt követő három fordulóban veretlenek maradtak. Angliát egy nem túl eseménydús mérkőzésen tartották nulla gólon és csíptek el egy pontot, majd jött a mai ellenfél elleni idegenbeli meccsük (0-3) amit végtelenül simán tudtak megnyerni. Az első félidő vége és a második játékrész eleje közötti negyedórában gurítottak hármat és hamar lezárták az érdemi részét a meccsnek. Ezt követően jött az angolok elleni idegenbeli meccs ahol óriási meglepetésre nyerni tudtak Eriksen büntetőjével és ami még fontosabb jó helyzetbe hozták magukat ismét az első hely elérése céljából. Szerencsés esetben úgy is alakulhat a dolog hogy az utolsó forduló előtt az első helyről várják a folytatást, de a legvalószínűbb hogy Belgium ellen is nyerniük kell majd a záró fordulóban hogy elcsípjék az első helyet. De ennyire még felesleges rohanni. Ami biztos hogy Izlandot megfogják másodszor is pulykázni. A keret nagyon erős, egyben van, jó forma is adott és van keményen motiváció is.

Izland éppen ellentétes előjelekkel várja a meccset. Keretük nem éppen egy fiatal suhancokból álló csapat, nulla ponttal már biztosan kiestek az A-ligából és ami nekünk jó kellemes emlék, az utolsó 5 percben bukták el az EB részvételt tegnap a Magyar csapat ellen. Ha eddig nem voltak padlón akkor ez még rátett egy jókora lapáttal, nem lepne meg ha 2-3 gól lenne közte a végén hiszen nehéz elképzelni hogy feltudják magukat tüzelni mikor alig néhány napja az év meccsét bukták el úgy ahogy.