Érdekes képet mutat a svájci bajnokság tabellája miután a korábban zsinórban vagy tíz bajnoki címet szerző Basel csupán a negyedik helyen van. A lemaradásuk viszont a tavaly bajnok és így egyben címvédő Young Boys-t leszámítva nem számottevő, így a vészharangot kár lenne még megkongatni. El kell kezdeni játszani ami az utolsó három bajnokin már kezdett összeállni hiszen hat pontot is szereztek és csupán a jelenlegi ezüstérmes Lugano ellen szenvedtek vereséget 1:0-ra egy a 90.percben kapott góllal. Ma több szempontból is kedvező helyzetben vannak. Először is a formájuk mint már említettem felfelé ível. Másrészről az egyik kedvenc ellenfelükkel játszhatnak. Az utóbbi húsz egymás elleni meccsükből ugyanis elképesztő fölény mutatkozik Stockerék javára. 16-3-1 a mérlegük a Sion ellen, 44:15-ös gólarány mellett. Harmadrészt hazai pályán játszhatnak ahol jóval magabiztosabban teljesítenek idén is miután négy meccsből (3-1-0 8:5) egyszer sem szenvedtek még vereséget. Ráadásképp pedig a Sion vendégségben egy árva pontot tudott összekaparni (0-1-3 3:9). Formájuk is egészen pocsék. November végén kaptak a jelenleg utolsó Vaduztól egy laza négyest akik így első győzelmüket ünnepelhették a bajnokságban, majd a Luzern is elnáspángolta őket 2:0-ra úgy, hogy konkrétan egyszer találtak kaput egy olyan csapat ellen akik a bajnokságban a legtöbbet, szám szerint már 18 gólt nyeltek be az azt megelőző kilenc fordulóban.

Mindent összevetve akkor sem lennék meglepte ha lelépné a Basel őket és 2-3 gólt is közé tudna tenni. De a sima hazai győzelem majd 1,60-os szorzóért a jelek szerint kiválónak mondható.

Bázel - FC Sion: Teljes játékidő - Mérkőzés tipp