Az olasz pontvadászat a hajrába érkezett ahol elképesztő izgalmak várhatóak. A bajnoki cím sem lefutott hiszen még akár a hét ponttal az Inter mögött levő címvédő Juventus is odaérhet a végén, viszont komoly harcok lesznek a további három Bajnokok Ligája indulást érő helyért is amire pontosan hét csapat pályázik jelen állás szerint! Az egyik ilyen Gasperini mester szupercsapata akik az elmúlt két év bronzérme után ismét azt a látványos támadófocit tolják és nem úgy tűnnek mint akik lassítani szeretnének. A legtöbb gól az Atalanta meccsein esik az összes csapatot beleértve, Murielék 55 gólt vertek 24 kör alatt. Igaz ma nem lesz játszótársa Zapata izomsérülés miatt, de így akár az utóbbi fordulókban kevesebb játéklehetőséghez jutó szlovén, Ilicic ugorhat be a helyére akivel biztosan nem jár jobban a Crotone. A Napoli ellen egy félidő alatt négyet vert a csapat, majd a Sampdoria megköszönhette hogy kettővel megúszta azt a fajta nyomást amit Murielék az egész meccsen a kapujukra gyakoroltak.. Annyira jól működik a támadójáték hogy nehéz azt elképzelni hogy a sereghajtó, legtöbb gólt benyelő, pocsék formában levő Crotone megúszhatná 2-3 gól alatt. Murielék nem hiszem hogy tartalékolnak majd az erővel. Ugyanis bár ezt követően az Inter elleni derbi következik majd, de az csak jövő hét hétfőn lesz így bőven lesz idejük kipihenni egy Crotone elleni 90 percet...

A Serie A keretein belül ötször futott össze a két csapat és kár keresni Crotone sikert (4-1-0). Hatalmas különbség van köztük, minimum két gól aminek a pályán is ki kell jönni. Egy Inter elleni pontszerzés ugyanis csak akkor érhet majd valamit ha az ilyen meccseket behúzzák, viszont ezzel nem szokott gondjuk lenni.