A Porto boldog napokat él meg mostanában hiszen fogalmazhatunk úgy, megy a szekér rendesen.. A Braga elleni kupabúcsún már aligha keseregnek, hiszen a bajnokságban ott vannak az ellenállhatatlan szezont produkáló Sporting mögött a második pozícióban a Bajnokok Ligája csoportkört érő helyen. Utóbbi legalább akkora hanem nagyobb siker, hogy a BL-ben a Juventust búcsúztatva tudtak a legjobb nyolc közé kerülni ahol talán az egyik legjobb opciót a Chelsea-t kapták meg ellenfélnek ahol szintén nem indulnak esélytelenként. Boldog napok ezek a csapatnál, de nem lehet hátradőlni egy percig sem, hiszen a Braga egyetlen pontra, a Benfica pedig három egységre van tőlük. Így az ehhez hasonlóan könnyűnek ígérkező meccseket kíméletlenül be kell húzniuk. A keret teljesen fullos, nincs se sérült se eltiltott a csapatból jelen állás szerint. A Ferreira ellen aratott 2:0-ás siker újabb önbizalom löketet adott nekik, a forma príma, a hangulat parádés, a mai ellenfél meg elég gyengusznak mondható, igaz otthon tud kisebb meglepetéseket okozni. Röviden tömören összefoglalva a dolgokat.

Minden adott egy újabb győzelemhez, főleg hogy a Portimonense az egyik kedvenc ellenfelüknek mondható hiszen az eddig lejátszott tíz mérkőzésük mindegyike a Porto sikerével ért véget (10-0-0 32-11). Ősszel például 3:1-re győztek Taremiék, de összességében egy alkalmat kivéve nem úszta meg a Portimonense 2-3 kapott gól alatt. Joggal remélhetjük hogy ami sikerült a Santa Claranak vagy a Boavistának az ennek a Portonak is fog. A válogatott szünet miatt a kövi bajnoki bő két hét múlva esedékes így mindent kiadhatnak magukból és szerintem már az első félidőben gólokat szerezve simán nyerni fognak.