Simán lehet, hogy estére megbánom ezt a tippet, mert 21 gól mint különbség az nem kevés kézilabdában. Viszont sokszor nagyon simán össze is jön, ha egy jó csapat egy gyengébbel találkozik. Márpedig itt ez a helyzet, hisz Portugália ezen a szinten jó csapatnak számít, míg Ciprus nem igazán.

Portugáliában azért az elmúlt hónapokban zajlott a bajnokság, minden szinten volt játék a luzitzán lányoknál, meg ugye akik itt-ott légióskodnak, azok is játszottak, és ez számít. Számít, hogy a lányok játékban vannak, éles meccseket játszottak. Hogy Cipruson volt-e bajnokság, és ha volt is, milyen szinten, hát fogalmam sincs. Szerintem nem, és ez tipp, nem több. Tegnap belenéztem a Koszovó - Ciprus meccs 2. félidejébe, ott a 35-50. perc közötti időszakot láttam, de bőven elég volt 15 perc hogy megállapítsam, Ciprus full amatőr csapat. Ilyen gimis bajnokság szint kb. nálunk, diákolimpián nívósabb játékot tolnak nálunk. Ciprus egyébként rengeteg hibával dolgozott. Az Ehf oldala 7 technikai hibát ír a ciprusi csapatnak, nos nem tudom pontosan mi kerül ide, de amíg én néztem, abban a 15 percben volt legalább 5 eladott labda, és az nagyon a minimum. Egyébként ahhoz képest, hogy lassan sem tudtak passzolgatni a nem túl agresszív koszovói fal előtt, elég gyorsan próbáltak játszani, és nem csalták az időt. Az tény, hogy a ciprusi lányok játszani jöttek, próbáltak ők támadni, de tényleg sokszor a passzolgatás is nehezen ment. A portugálokra jellemző az agresszív kézi, ki-kilépkednek a falból. Itt ne arra tessék gondolni, hogy egy Ayglon-Edwige szintű védekezés van mondjuk tengelyben de ezen a szinten jó a luzitán lányok védelme, és agresszív. Ráadásul amit még megfigyeltem, hogy a végére teljesen elfogyott a szufla a ciprusi lányoknál, 1-2 csaj komoly súlyfelesleggel játszott, és nem beálló poszton, szóval nem csoda, hogy a levegő fogytán volt. Koszovó nem verte el nagyon Ciprust, csak 9 góllal, de Koszovó is sokat hibázott. Csak amíg én néztem, minimum két leindítást vágtak bele a kapusba, ziccerben kapufát bombázták telibe. De Koszovó lányai különösebb megerőltetés nélkül, két-három jó passzal helyzetben, sőt ziccerben voltak. Lábon annyira lassú volt a ciprusi védelem, mintha emberhátrányban lenne a csapat, de megvoltak, csak ahogy a mondás tartja, a labda mindig gyorsabb. A tipp egyetlen hibapontja, hogy a luzitán csajok lehet tartalékolnak picit a Koszovó elleni meccsre, mert az elvileg élesebb lesz, de ez a Ciprus tegnap a végjátékban annyira offon volt, hogy közte lehet a 21 minimum. A ciprusi lányoknak már tegnap a 45. perc környékén nem nagyon volt kedvük és erejük visszafutni, Koszovó leindítgatta őket lazán, csak a ciprusi kapusba vágtak mindent.

Cyprus (W) - Portugália (n): Hendikep - Hendikep tipp