Egyiptom és Dánia is elég bivaly tempót diktált, legalábbis a végeredményekből ez jön le. Én a Dánia-Japán meccset kb végig láttam, és az első 10 perc volt kb átlagos, aztán az uptempo új értelmet nyert, mert az uptempót is fokozták. Dánia már az első 10 perc alatt eldöntette a meccset kb. sokáig haladtak perc/gól átlagban, és nem Japán, de az óra volt ellenfelük. Úgy 15 percig Japán talán 2-3 gólt lőtt, aztán Dánia védekezése is lazult, végül Japán is 30-ig jutott, ami az első negyed órát látva kisebb csoda. Dánia az amúgy gyors japókat úgy indította le, ahogy akarta, a dánok lövései pedig tű élesek voltak. Ennyire koncentrált Dániát még nem igazán láttam. Először Gidsel hozta a gólokat, Hansen is lődözött kedvére, aztán Holm, működtek a szélek, minden hangszeren játszott a dán csapat.

Egyiptom szintén nem szórakozott, egy 30 gólos félidő után egy 38 gólos jött. A norvég-koreai női meccs is hasonló volt, egy átlagos félidő után nyílt ki a gólzsák. Egyiptom amúgy remek kis csapat, és ahogy nézem, nagyjából aki számít, itt is van a kerettel. El Ahmar, Omar Yahia, El Sanad, El Masry, Zein... remek kis együttes. Egyiptom kreatív játékra is képes, de fizikálisan sem rossz együttes, szóval egy-egy meccsen a világ bármelyik csapatával képes pariban lenni. Mivel győzelemmel kezdtek mindketten, így a jó hangulat megalapozott lehet. A koncentráció is rendben, hisz 37 meg 47 gólt nem lehet dobni úgy, ha szétszórt egy csapat. Viszont vannak szépen gólok a kapott oldalon is. Szerintem ez is remek tempójú meccs lesz, jól megszórják majd egymást a felek.

Egyiptom - Dánia: Gólok száma - Felett/alatt tipp