Az első mérkőzésen meglepően látványosra sikeredett a lilák játéka és a két gól is szépre sikeredett, ám egy kihagyás után talált gólt a Vaduz, így teljesen nyílttá vált a párharc.

Vaduzban építik a pályát, így a közeli Eschen edzőpálya jellegű füvén mérkőznek majd a felek. Esős, nyálkás idő várja a csapatokat, és közel 12 fokkal kevesebb az itthon a napokban megszokottnál, ami lehet a budapesti lila-fehéreket megviseli majd. A kondiciók teljesen mások, mint egy hete, hazai környezetben a Vaduz teljesen más futballt fog prezentálni, támadó felfogása, pláne a hátrány tudatába kifog domborodni, az újpestieknek pedig bírniuk kellene a nyomást. A főpróba a liechtensteinieknek jól sikerült a svájci másodvonalban 3-2 -es sikerrel melegítettek mario Frick tanítványai idegenben az FC Wil ellenében, úgy, hogy a félidőben még 1-0 -ra vezettek a hazaiak. Megmutatták, hogy fordítani is tudnak és hazai pályán egy magyar csapat ellen is megtehetik mindezt. Az emlékeink nem túl szépek ez a Vaduz ejtette ki anno a Bicskeis Újpestet és nem is olyan régen a Videotont is. Két éve a Vidi 1-0 -ás első meccsel a zsebében érkezett a miniállamba, de hidegzuhany lett a vége, 2-0 -val megfordította a párharcot a Vaduz. Kicsit Deja Vu érzésem van, a liláknál mindenki jó kedvű, szépeket nyilatkoznak, nagyon egyben vannak, a liechtensteiniek pedig szépen csendben teszik a dolgukat. Úgy érzem a Vaduznak a hazai pálya és a szokottabb, időjárási körülmények győzelmet fognak hozni, kérdés, hogy egy esetleges hosszabbításban sikerülne e a továbbjutás az Újpestnek ... de tertok tőle ráadás sem lesz ... Tippem: 2-0 vagy 1-0

Vaduz - Újpest FC: Teljes játékidő - Mérkőzés tipp