Már nem 1,10 -ért adják az "USA Dream Team" Olimpiai győzelmét, mint a korábbi eseményeken, itt már reálisan veszélyeztetve vannak a tengerentúli "cirkuszosok", mindezt a franciák is megmutatták a bemutatkozó meccsükön éppen az USA -t múlták felül7 ponttal 83-76 -ra egy 8,00 oddsot abszolválván. Persze ezek után is játszi könnyedséggel kerültek tovább az amerikaiak.

A franciák az első kieséses küzdelmükön az olaszokkal szemben egy félideig küzdöttek, utána viszont elszakadtak a vetélytárstól, főleg Gobert vezetésével (22 pontot szerzett), a harmadik harmados közé tett kilenc ponttal le is zárták a továbbjutás kérdését. Legyőzték a franciák az USA -t, de Európából talán a legmegbízhatóbb, legegyenletesebb és erőtől duzzadó játékot a déli szomszédunk Szlovénia mutatja. Nem csupán a Dallas fantasztikus játékosa, Doncic húzza magával a szlovénokat 26,3 -as pontátlagával, de több ember is rendre megrázza magát és fix oszlopként támaszkodhatnak a társaik rájuk, mint Dragic vagy Cancar. A németeket a negyeddöntőben lemosták 24 ponttal egy tizedmásodpercig sem volt kérdés, ki jut tovább. Egyértelműen a két legjobb európai csapat találkozik itt, ami eldöntheti a találkozót egyúttal az Olimpiai döntős szereplést az a szlovénok tarsolyában lévő több nyerő embere, akik vállukon bírva a terhet húzzák a csapatukat. Náluk nincsen elalvás, jelentős hullámvölgy, már az első negyedeket is vért iszogatva kezdik, míg afranciák bár makulátlanok, képesek voltak többször is álmatagul kezdeni összecsapásokat, márpedig egy ilyen éles riválissal szemben mindez nem fog beleférni.

Franciaország - Szlovénia: Hosszabbítással - Mérkőzés tipp