A Ludogorec túlélt két BL selejtező kört a fehérorosz bajnok elleni vékonyka 1-0 -ás győzelmekkel, majd a szlovén Mura elleni első 0-0 -ás első felvonása után a visszavágó hajrájában sikerült bedarálniuk az ellenfelüket és 3-1 -re nyerni. Azonban a litván edző, Valdas Dambrauskas által vezetett bolgár zöld sasok most egy jóval minőségibb ellenfélbe botlottak.

Az első mérkőzésen bravúros 1-1 -es remit értek el, ahol a pireusziak csak a 87. percben tudták Camara góljával menteni a menthetőt. A visszavágóra, így tiszta lappal érkeznek a görögök és kedvükre játszhatják a kivárós, akár kontrákra épülő taktikájukat, ahol a nyíló területeken az extra gyors támadók, mint Camara, Kundé vagy Cissé értékesíthetik a továbbjutást érő találatot. Az Olympiakosz meccsei az idei nemzetközi színtéren eléggé sablonosra sikeredetek a portugál pedro martins vezetésével. Az azeri bajnok ellen két szépen megszerkesztett 1-0 val jöttek ki az első körből, az említett Ludo elleni első meccsen is egyet gurítottak.

A visszavágón sem várhatunk gólkavalkádot, feszült mérkőzés éesz, ahol a tét az életben maradás. Egy-egy gól dönthet, s mivel az Olypiakosz játékosállománya minőségibb, ezért abban is biztos vagyok, hogy az egy találatot megszerzik a piros-fehérek, a kérdés az, hogy ez egy újabb 1-0 -ás sikert vagy csak hosszabbítást eredményez egy esetleges 1-1 után. Taktikai harc fog kidomborodni a visszavágón, a görögök pontosan megszerzett egy gólja (páratlan gólszám) pedig újból aranayat érő továbbjutást jelenthet majd. Tippem: 0-1 vagy 1-1

Ludogorec Razgrad - Olympiakos Piraeus: Olympiakos Piraeus által szerzett összes gól: páros/páratlan - Páros/Páratlan tipp