A skót futballt tömören összegezve a Rangers és a Celtic jelenti klub szinten. Azok az együttesek, akik még elérik mellettük a nemzetközi kupaszereplést örülhetnek, ha mennek pár kört, mert a vagdalkozó skót stílus, ami elég a Skót Premier Leagueba, az már a kupaporondon kevésnek bizonyul a legtöbbször. A Callum Davidson irányította szentek az Európa Ligában kezdtek a Galatasaray ellen, ahol hasonlóan egy igen bíztató eredménnyel, 1-1 -el térhettek haza, csakúgy, mint a múlt héten Linzből, de hazai környezetben kudarcot vallottak 2-4 -es pofont kaptak a törököktől. Kijött a nagyobb játéktudás a visszavágón és ezt a forgatókönyvet várhatjuk az osztrákok ellen is. A LASK minőségi kerettel rendelkezik osztrák szinten, az elmúlt években még ők voltak azok Ausztriában, akik valamennyire megszorongatták, megizzasztották picit a Salzburgot is.

Dominic Thalhammer vezette sógorok bár az osztrák Bundesligában még keresik a játékukat, a Konferencia Ligában már rátaláltak egyszer az igaz arcukra, a szerb Vojvodinát kettős győzelemmel, idegenben 1-0, majd otthon gálázva 6-1 -el tették el az útból. Ez a két meccs is megmutatta mire képes a LASK Linz, ami a skótoknak egy meccsig sikerült, féken tartani a lendületes Linzet, az két meccs alapján. összességében már valószínűtlennek tartom. Ahogyan a Galatasaray ellen meghaltak az EL álmai a skótoknak, úgy halhatnak hamvába a Koferencia Liga próbálkozásuk. Az osztrákoknak jóval dominánsabb és színesebb a támadójátékuk, kilencven percük van rá, hogy azt megvalósítsák, ami az első kilencven percben a zsákban maradt. Az első meccstől függetlenül, szomszédunk képviselőjétől sima továbbjutást várok. Tippem: 0-3 vagy 1-3

St Johnstone - LASK Linz: Teljes játékidő - Mérkőzés tipp