Az Európa Bajnokság egyik meglepetéscsapata Dánia volt. Sokan megszerették ezt a csapatot és szorítottak nekik, nem csak a sajnálatos történtek miatt, hanem bizony piszok jól játszottak végig. Ezt a formát pedig átmentették a világbajnoki selejtezőkre is és szinte már most kijelenthetjük hogy megnyerik a csoportot amihez egy újabb fontos lépést ma minden bizonnyal megfognak tenni. Hihetetlen de úgy állnak az első helyen, hogy a Leicester kapusa Kasper Schmeichel még gólt sem kapott, viszont 16(!) gólt vertek amire egyik csapat sem volt képes az összes csoportot figyelembe véve és érdekesség hogy ezeken a gólokon 11 játékos osztozik. Izrael, Ausztria és Skócia megverekedhet egymással a második pótselejtezőt érő helyért, de az első pozíció ki van kövezve a dánoknak annyira erősnek tűnnek.

Láttuk az EB-n hogy bírják ők a komoly nyomást, de most mindenféle ilyen nélkül lehet focizni, színezni a játékot amiben nagyon jók. Támadólag fognak fellépni vélhetően ma is, ez a Feröer-szigeteki csapat pedig annyira gyenge hogy könnyen eltudok képzelni egy 3-4 gólos dán sikert is ha jól koncentrálnak a befejezéseknél Poulsenék. Feröer szigetek győzelem nélkül egy szerzett ponttal áll a csoport 5.helyén úgy, hogy Ausztira, Skócia és Izrael is megkente őket elég szépen, mindegyiktől 3-4 gólt kaptak. Ezek után a topformában levő dánok ellen nehéz lenne kivédekezni nem hogy 90, de még 20-30 percig is.

Mindkét félidőben nyerni fognak a dánok, Schmeichel pedig tovább folytatja félelmetes sorozatát.