A hétszeres svéd bajnok és négyszeres kupagyőztes Djurgarden 2019-ben hosszú évek böjtje után ünnepelhetett svéd bajnoki aranyérmet. A tavalyi negyedik hely után ez akár ismét megismétlődhet, hiszen a bajnokság utolsó harmadához érve egy mai győzelem esetén ideiglenesen (a rivális AIK hétfői meccse végett) három pontelőnnyel vezethetik a tabellát. Ez a csapat pedig most van annyira jó formában és kellően motiváltak hogy az ilyesfajta ziccereket mint hogy a sereghajtót legyőzni, nem fogják kihagyni. Szeptemberi meccseik a válogatott szünet után kiválóan sikerültek. A Hammarby mindenki számára nehéz dió idén viszont 4:1-re legyőzték őket, majd a legnagyobb kihívó a Malmö otthonából csentek pontot, legutóbb pedig a Degerfors hajtott előttük fejet (3:2). Nyholm és Vasyutin ugyan ma sem bevethetőek de egyikük sem alapember a csapatban, viszont ami fontos hogy Magnus Eriksson nagyon várja hogy ismét pályára léphessen, kíváló formája pedig ismét győzelemhez segítheti a csapatot..

Az Östersunds kilóg egy kicsit a mezőnyből, de sajnos lefelé. Szörnyű hajrá után már tavaly is meleg volt a pite a kiesést illetően, viszont idén még súlyosabb a helyzetük miután az utolsó helyen szerénykednek hat ponttal lemaradva a z osztályozót érő 14.helytől. Az utolsó 12 bajnokin összesen négy egységet gyűjtöttek be, amiből az Elfsborg ellen néhány napja hármat, amit csak azért emelek ki mert bitang nagy szerencséjük volt, nem igazán érdemeltek volna győzelmet. Hogy ez egyszeri véletlen volt azt a legutóbbi Örebro elleni bajnoki is mutatta, hiszen a másik pocsékul teljesítő csapat ellen kaput eltaláló lövés nélkül zártak és veszítettek 2:0-ra.