Az UEFA Konferencia Ligában a gyengus csapatok sora jutott, nem véletlen, hogy számos érdektelen mérkőzést láthattunk az első körben, amely a színvonalával igazolta is az új sorozat nívóját, attól függetlenül, hogy egy ilyen sorozatot is nagy tett lesz megnyerni, a trófeát elhódítani a végén. A "H" jelű kvartettben pedig az a "csúfság" is megesett az első játéknapon, hogy mind a két csoport meccsen gólaszály történt és 0-0 -ba torkolltak a találkozók a kilencven perc folyamán. Mind a Kajrat Almati - Omonia, mind a Qarabag - Basel 0-0 -val ért véget. Ez a gólínség nem az azeriek ciprusi vendégjátékával fog megszűnni a csoportba, arra szinte pirulát is vehetnénk. A két csapat az első körös egy szerzett pont után újabb taktikai harcba bonyolódhat és maximum a végén nyílhatnak jobban ki, vállalhatnak nagyobb kockázatot az esetlegesen elérhető maximális pontszám begyűjtése érdekében. A Henning Berg, korábbi Manchester United védő edzette hazaiak, fix védekezéssel rendelkeznek, a védelemben pedig megtalálhatjuk a magyar válogatott Lang Ádámot is. A fix védekezés náluk az alap, rendre egy maximum két gólra futja tőlük a hazai bajnokságban is.

A pár éve a Bajnokok Ligájában is bizonyító, az Atletico Madrid ellen sikereket elérő Qarabag is hasonló cipőben jár. A nemzetközi porondon, főleg idegenben szeretik őrizni az értékes egy pontot érő eredményt, de gólkavalkádokat ők sem mutatnak be. A hazai azeri ligában ők is egy-két gólokat hintenek, nagyon ritka, hogy megszórnák az ellenfelet. Ezen a mérkőzésen is azt várom, hogy a tapogatózásé és az unalomé lesz a főszerep az első félidőben, maximum a második félidőben történhet egy villanás, ami a győzelmet eldöntheti majd.

Omonia Nicosia - Qarabağ: Gólok száma - 1. félidő - Felett/alatt tipp