A norvég bajnokság vészesen a végéhez közeledik hiszen immáron a 26.forduló kezdődött meg a hétvégén a 30 körből. A Molde újabb bajnoki címe elég távol került miután az előző két forduló nem éppen a szájízük szerint alakult. A Bödö elleni vereség (0:2) ugyan nagyon fájó volt, ám még éppen megbocsájtható lenne hiszen az egyik legerősebb ellenfél ellen jól játszottak de egyszerűen semmi sem jött össze nekik, viszont ami az előző héten történt azt legszívesebben kitörölnék a történelmükből a hazaiak. 6:0-ás kiütéses vereségbe szaladtak bele a Strömsgodset ellen. Nem csak a csapat, de a szurkolók is mély letargiába estek, sokként hatott rájuk az a 90 perc. Nem véletlen hogy a csapat elképesztő bizonyítási vággyal fog ma pályára lépni. A szurkolókhoz külön szóltak miszerint tudják hogy egy bocsánat nem lesz elég, abszolút jogosan vannak kiakadva rájuk, de azért ne hátráljanak ki mögülük mert ma a lelküket kiteszik majd a pályára hogy visszaszerezzék a bizalmukat és bizony ehhez a közönség támogatására is szükség lesz.

Az ellenfél ehhez ideális hiszen a 13.helyen álló Sandefjord nem egy világverő alakulat. Nyolc pontos előnyük van a kiesőhelyek előtt, ami így négy fordulóval a vége előtt mondhatjuk megnyugtató. A júniusi egymás elleni meccsük sima két gólos Molde sikert hozott, a történtek után azt mondom hogy nincs helye lazsálásnak, az első perctől kezdve oda kell szegezni a Moldenak vendégeiket a kapuhoz és az esetleges vezetés után sem állhatnak le hiszen az ezüstöt minimum meg kell szerezni egy ilyen jó év után.

Tipp: Mindkét félidőt megnyeri a Molde.