Rekordokat döntöget a Fürth az idei szezonban, de sajnos negatív értelemben. A leghosszabb vereség sorozat lehet lassan az övéké a Bundesliga történetében, miután a második fordulóban a Bielefeld elleni pontszerzést követően zsinórban kilenc bajnoki vereségnél járnak. A legutóbbi, válogatott meccsek előtti szünet előtt a Frankfurt ellen még csak szerencséjük sem volt, hiszen bár a 92.percben sikerült egyenlíteniük nem egészen kettő percre rá jött a slusszpoén és a mennyből a pokolba jutottak Borre gólja után. Nem csak hogy harmat gyenge ez a csapat, de a szerencsével is hadilábon állnak így pedig piszkosul nehéz helyzetben vannak. Bár a bajnokság még korai szakaszában van, már most bátorkodhatunk kijelenteni hogy ez a gárda az egy szerzett pontjával valószínűleg rövid látogatást tesz a Bundesliga 1-ben. Ma a közönség sem lehet ott mellettük, ahol azért úgy ahogy szokták tartani a tempót és csak minimális vereségek sora következett, viszont idegenben rendre átjáróház a védelmük és az ellenfelek általában kényelmesen felülkerekednek rajtuk (0-0-6 5:20). Egy raakt sérültjük is van ami tovább nehezíti a dolgukat a szűk keretük ezt nehezebben viseli mint a Gladbach mondjuk ahol szintén lesznek kimaradók.

Hutter csapata az utóbbi évek leggyengébb teljesítményét nyújtja, már ami a szerzett pontokat illeti. Az utóbbi 10 évben csak egyszer álltak ennél gyengébben a bajnokság ezen szakaszában, de ez azért is csalóka mert tudnak ők nagyon komolyan is játszani amit a Bayern elleni meccseik, a Dortmund vagy a Wolfsburg elleni sikerük is bizonyít. Számukra is sokat jelent a hazai pálya előnye, azon kevés csapatok közé tartoznak akik otthon még nem találtak legyőzőre a szezonban pedig ahogy említettem a Bayern kétszer és a Dortmund is megfordult már az elmúlt hónapokban a Borussia-Parkban.

Könnyed hazai győzelmet várok, a legutóbbi 2017-es találkozásukhoz hasonlóan minimum két gólos Gladbach sikert.