Összejött az álomdöntő a női kézilabda VB-n, tehát a papírformának megfelelően a franciák és a norvégok jutottak a vasárnapi fináléba.

Az igazat megvallva a VB első szakasza inkább amolyan edzés volt a csapatoknak, annyira felhígult a mezőny... de talán azt mondom, a norvégoknak volt pár komolyabb meccse is... gondolok itt a svédek elleni X-re, vagy a hollandok legyőzésére... majd jöttek az oroszok, akik meg talán nem fejtettek ki akkora ellenállást, mint amekkorára tőlük akár számítani is lehetett volna... A másik oldalon a franciák meggyőző teljesítménye azért picit becsapós lehet, hiszen igazi ellenféllel sokáig ők sem találkoztak... majd jöttek a svédek, akik nem tudtak meglepetést okozni, illetve tegnap a dánok, akik megverték magukat... kb 6-7 gólos előnnyel kellett volna a szünetre vonulniuk, ezzel szemben X-re hozták csak az első harminc percet... mondjuk ebben hathatós szerepet játszottak a játékvezetők is, akik azért eléggé tolták a gallok szekerét... számomra egyébként ez érthetetlen, de a franciákat imádják a sporik, épp ez az a faktor, amitől a döntőben is félek. Mert csapat ügyileg most nagyon rendben vannak a norvégok, szenzációs kézit játszanak lenyűgöző sebességgel... minden posztra legalább két hasonló képességű játékosuk van... nagyon megérdemelnének itt egy VB-aranyat! No persze a franciák sem gyengék, sőt.. de valahogy ez a fizikális, lassabb kézi szerintem most nem lesz elég a norvég henger ellen... Ha a játékvezetők nem szólnak bele túlzottan a mérkőzés alakulásába, akkor szerintem nem lehet gond a skandinávoknak a döntő megnyerése!

Franciaország (n) - Norvégia (n): Döntetlen esetén a tét visszajár - Mérkőzés tipp