Újabb bajnoki címre tör Erling Moe csapata akik a gyengébb kezdés után elképesztő formába lendítette csapatát. Kilenc mérkőzés óta nem hogy vereség, de még csak egy remi sem rondította a mérlegüket, így ma zsinórban 10.győzelmüket könyvelhetnék el. Ebből egy barátságos mérkőzés mellett két kupasiker és hat bajnoki győzelem kapott helyet. A legutóbbi bajnokit 2-1 arányban tudták nyerni, pár napja pedig a kupában egy alsóbb ligás csapat ellen bár megszenvedtek végük 4:2-re sikerült nyerniük és fontos kiemelni hogy a fél kezdőjét pihentette a norvég mester hogy ma a legjobbak tudjanak küzdeni az akár az első helyért. A remek széria okán ugyanis már két pontra megközelítették a veretlen Lilleström csapatát és mivel a rivális elég kemény meccs elé néz ebben a fordulóban a Strömsgodset ellen idegenben így akár a vezetést is átvehetik a tabellán 12 fordulót követően.

Ideálisabb ellenfelet nem is kaphattak volna mint a Jerv. A vendégek először szerepelnek az első osztályban viszont látogatásuk vélhetően nem lesz hosszú életű. 10 mérkőzésen 19 gólt nyeltek be és mindössze ötöt lőttek így nem meglepő hogy az utolsó előtti helyen állnak hét egységgel. Az előző fordulóban kiesési rangadót vesztettek a másik feljutó csapat a Ham-Kam ellen annak ellenére hogy a második játékrészben óriásit változott a játék képe és két gólos hátrányukban masszív fölényben focizva egy gólra feltudtak jönni. Hétközben a hazai kupában is jelenésük volt ahol egy alsóbb ligás csapat ellen 120 perces csatában sikerült továbbjutniuk ami nem feltétlen segítheti az itteni bravúr pontszerzésüket.

Száz szónak is egy a vége, sima hazai győzelmet várok, mindkét félidőben Molde dominanciával és gólokkal.