Sergio Gonzalez Soriano mesternek 19-re lapot kell húznia. Csapata a Cádíz reménytelen helyzetben, 5 kör után szerzett pont és szerzett gól nélkül csont utolsó. Még csak a számokba sem tud kapaszkodni, mert a felszínesen sekély analítika is mutatja, ez a csapat valami förtelmes. Meccsenként a legkevesebbet lőtte, és legkevesebbet lőtte kapura is. Mindössze 1.4-et kapura, az elég cickány. A most divatos xG-ket megnézve egyedül az Osasuna elleni meccs, ahol gólt kellett volna lőnie e helyzetek száma, minősége alapján, ott 1,02-es volt, de a másik négy meccsen 0.29, 0.24, 0.25, 0.23 . ...

Lehet böngészni a számokat, mert lehet, vannak sokan, de kiemelni igazából csak párat akarok: Ha 15 perces szakaszokra bontjuk a meccseket, akkor megfigyelhető, hogy a Cádíz a 31-45 perc közötti időszakokban a legaktívabb. A félidők utolsó negyed órájában több lövése van, mint az első 30 percben. De igazából amit még írni akartam, hogy az a Cádíz, amely a meccseken a 75. perctől rendre hátrányban van, sokszor több gólos hátrányban, az öt forduló alatt az utolsó negyed órákban, ahol még a ráadás extra perceit is nézik, ami sokszor 7-8 perc, összesen, szezon szinten 4 lövés. Tehát az a csapat, amely hátrányban van, általában több gólosban, és igazából bátran kockáztathatna, ilyen impotens.

Szóval ez a csapat ha valamikor esélyes gólt szerezni, akkor az első félidő második fele, az az időszak, amikor valami fajta aktivitást mutat. A Cádíz -hogy a Valladolid szempontjából is nézzük- összeomlani a 2. félidő közepén szokott, akkor szétbombázzák az ellenfelek. A meccsek vége felé már nem kap sok lövést, de addigra az ellenfelek eldöntik a meccset...

Én -ha már megérzésből nem megy mostanában-, segítségül hívtam a számokat, és abból az ferül ki, hogy ha a Cádíz valamikor betalált, akkor az az első félidő 2. fele lesz. Gondolom hogy SGS mester is gondolja, ha itt nincs 3 pont, a válogatott szünet előtt menesztik, és lapát. Tökös Cádízt várok, egyébként meg a Valladolid sem csillog, a hazai csapat is lehet ezzel úgy, hogy mikor szerezzen fix 3 pontot, ha nem a legnagyobb lúzer ellen otthon. Nem tudom, nem egy életbiztosítzás a tipp, főleg a 'formám' elnézve, de úgy érzem, ma megtörik a jég. Gólt lő a Cádíz, méghozzá a 30. perc és a félidő között.

Valladolid - Cadiz: Cadiz gólt szerez - elsõ félidõ - Igen/Nem tipp