Ha létezik csapat amelyiknek a mérkőzéseivel vallatni lehetne, az nem más mint a Dan Petrescu féle CFR Kolozsvár alakulat. Már-már telenovellába illő az edző és csapat kapcsolata, hiszen az évek során többször is elváltak útjaik, majd nem sokra rá ismét egymásra találtak. Ide s tova 2017 óta ez már a harmadik hosszasabb együttlétjük, ami ha szép játékban nem is bővelkedtek, eredményekben annál inkább. Tudni illik, hogy a CFR 5 éve folyamat nyeri hazája bajnokságát, és 2-3 évente képes bejutni valamelyik európai ligába, teszi mindezt kis csapat mentalítással. Kevés alkalommal akarják ráerőltetni akaratukat az ellenfélre, ha meg is teszik, csak az előny tudatáig végzik mindezt, mihelyt az előny náluk van átadják a kezdeményezés jogát az ellenfélnek és ők szépen kivárnak és stabilan védekeznek. Az elmúlt 15 meccset vizsgálva (KL selejtező, bajnokság és csoportmeccsek is figyelmbe véve) mindössze három olyan mérkőzés volt ahol az általam tippelt határ felett születtek volna a gólok, illetve a meccsek több mint felén (8) még a két gólt sem érték el.

A Slavia keretértékben és játéktudásban is legalább egy polccal a kolozsvári csapat felett áll, ez pedig megnyugvást adhat Dan Petrescunak és már az első perctől kezdve az eredmény megtartása és a játék tördelése lehet a célja. A másik román egyesülettel ellentétben ők nem pihentetnek annyit, hiszen a csoport is annyival könnyebb, hogy innen akár tavaszra is lehetne pillantani. Ennek ellenére a csoport leggyengébb csapatával is megküszködtek és egy szerencsés góllal sikerült pontot menteniük a Balkani pályáján.

A vendég csapatot ismerve itt aligha hiszem, hogy kiszakadna a gólzsák.

Slavia Prága - CFR Cluj: Gólok száma - Felett/alatt tipp