Azt előzetesen is várni lehetett hogy a svéd csapat nem fog a továbbjutásért harcba lenni jóval nevesebb ellenfeleivel szemben, azt viszont nem sokan gondolták hogy négy forduló után nulla ponttal lesznek sereghajtók. A Malmö egyedül éppen aktuális ellenfele tudott gólt lőni, mások ellen még ez sem jött össze nekik. Ezzel pedig eldőlt hogy nem juthatnak tovább, mivel a hat pontos Union Berlin oda-vissza elkente őket (1-0, 0-1) így az egymás elleni eredmények a németeknek kedveznek egyenlő pontszám esetén. Túl sok motivációja tehát nem maradt a csapatnak és amilyen gyengén játszanak így a szezon vége felé, nehéz lenne elképzelni hogy ma itt pontot rabolnak ellenfelüktől, sokkal inkább már a pihenésen jár az eszük. A svéd bajnokságban sem megy ráadásul nekik a játék, az utolsó öt fordulóban egyszer sem tudtak győzni (0-2-3) amivel bármilyen csúfos is de a középmezőnyben fognak zárni a 30 forduló után.

A belga csapat viszont eszméletlen jól tolja mondjuk ki. Veretlenül 10 egységgel vezetik a csoportjukat, három ponttal megelőzve a Bragát és néggyel az Union Berlint. Egy győzelemmel tehát fixen megnyernék a csoportot, amivel egy körből "kimaradnának" és lehetne egy nagyot pihenni ami rájuk férne a feszített tempóban. A bajnokságban szintén remekelnek, 29 ponttal a negyedik poziban vannak és hétvégén a főpróba is jól sikerült miután a Bajnokok Ligájában már biztos továbbjutó Club Brugge ellen két gól hátrányból és 80 percig tíz emberrel játszva tudtak egyenlíteni és pontot csenni. Ha valami ez biztosan dobott még a hangulatukon, egy nappal több pihenőjük is volt, így szerintem egy góllal ma is jobbnak bizonyulnak majd akár csak szeptember közepén.