Az angolok nem szórakoznak, én naívan azt hittem, a vb-után akik ünnepelhetnek, azok ünnepelnek, akik a sebeiket nyalogatják, az nyalogatják, de nem lesz forduló Karácsonykor, de lesz. Mindegy is, ezen csak szimplán meglepődtem, de aki a PL-ben keresi a luxusautóra valót, az hozzászokott, hogy nincs sok pihenő.

A vb előtti utolsó forduló jön, egész biztos, hogy sok játékos okosan 'lesérült' vagy kisárgázta magát, akik meg kerettagként 'kénytelenek' játszani, azok fejében is érthető módon inkább Katar jár, mintsem a hétvégi forduló. Ettől függetlenül Kane nem fog szórakozni, ha odateszik neki a lasztit. A londoni csapat sorra bukta a 'hat-pontos' meccseit most, 'pool, Newcastle, Man. United, egyaránt zakó. Illene a Leeds ellen otthon nyerni, és ehhez megfelelő hozzáállást várok. Idén a PL-ben brutál harc lesz a top4-ért, mert a Liverpool-Chelsea duó előbb utóbb magához tér. A Newcastle erősebb, mint hittük, és faktor, mint potens top4-es. Az Arsenal erős, a City tuti dobogós, és a Man. United is életképes lett, főleg ha CR-től megszabadul valahogy...

A Leeds épp most kapta el a fonalat, B'mouth elni hazai 4-3, előtte a Liverpool elleni 2-1 idegenben. Mindkét meccs elején Rodrigo villant, mindkét említett meccsen a 3. és a 4. percben szerzett gólt az LUFC légiósa.

Egész biztos vagyok benne, hogy a Leeds érzi, hogy a Spurs fogható. Hétközi kupameccsen egy fullos kezdővel a N. Forest megverte, tehát nem irreális szerintem, hogy Rodrigo, vagy valamelyik másik vendég spíler pukkant egyet az első játékrészben. A hazai csapattól meg szinte elvárás a gól már az első játékrészben, főleg ha Rodrigo megcsinálja a mesterhármast zsinórban három egymás utáni meccsen mondjuk betalál a 10. percig, az nem lenne semmi. Lüktető tempójú igazi, vérbeli PL-találkozót várok, ez a Tottenham most jelen helyzetében nem teheti meg, hogy átalussza az első félidőt, ez pedig kapóra jöhet az olyan gyors támadókkal rendelkező csapatnak, mint a Leeds

Tottenham - Leeds United: Mindkét csapat gólt szerez - 1. félidő - Igen/Nem tipp