12:0. Na nem az egymás elleni meccsek mutatója (majdnem...), hanem az utolsó két meccsükön a legek aránya a két játékos között. Sok mindent elmond ez Chizzy dominanciájáról kettejük párharcában és most sem számítok nagyon más végeredményre. Az elmúlt egy-két napot tekintve vállalok egy kis kockázatot és rámegyek a hendis győzelemre, igaz Chizzy sima győzelme valamivel biztosabb opció. Risk/reward megközelítésben viszont simán vállalom a tippet, ugyanis akárhogy nézzük, Chizzy sokkal jobb játékos Buntingnál.

Egészen komoly bemelegítő meccse volt a második körben Chizzynek, egyből kapott egy 95-ös átlagot Gildingtől, amire ő 97 környékével válaszolt és 3:1-re nyert. Rendre egész jól teljesít Chisnall a világbajnokságokon, többek között soha nem fogjuk elfelejteni MvG lemosását 2 évvel ezelőtt. Egy idő után elfárad azért fejben Dave, de a torna ezen szakaszán még kellően összeszedett szokott lenni és igazán kedvére való ellenfél jön szembe a harmadik fordulóban. Az a Bunting ugyanis az ellenfél, aki ellen legutolsó 8 meccsét megnyerte Chizzy és utolsó két alkalommal még leget sem veszített angol kollégája ellen. Bunting stabilan a középmezőny elejének a tagja, de nagy tornagyőzelmet a PDC-ben nem igazán kell tőle várni és úgy érzem, a harmadik forduló most is végállomás lesz neki ezen a vb-n. Általában a kiszállói húzzák le a játékát, az előző meccsen is 20% körül dobálta őket, ami Chizzy ellen borzasztó kevés lesz. Chisnall tömegben szinte mindig nagyon top és az idei szezonban a duplát is mellérakta azért, rengeteget fejlődött fejben. Bunting örök ígéret marad, kiszállók terén meg végképp. Nem gondolom, hogy 2 szettnél többet fog elvinni Chizzy ellen sem.

Chisnall, Dave - Bunting, Stephen: Szett hendikeppel - Hendikep tipp