A viszonylag korai kelésnek köszönhetően elkaptam a két acapulcói ATP500 -as torna elődöntőit. Remek program volt, így szombat hajnalban! A két amerikai Tommy Paul és Taylor Fritz a végletekig kiélezett, három szettesben "nyírta ki" egymást, teljesen elkészültek az erejükkel, a végén mindketten görcsöltek, alig bírtak menni, végül az döntött, hogy valamivel Paul volt még jobb állapotban, Fritzet a hányás is kerülgette a döntő szett rövidítésében.A döntőre kétséges mennyire tudja összeszedni magát az amerikai fiú, mennyire tud fitten odaállni majd a center pályára.A másik elődöntőben én Runet a dán csodagyereket vártam a fináléba, ahol úgy is alakult a meccs első szettje, dán dominanciával. A második szettben az első gameben és hetedikben is számos break labdája volt Runenek, ám nem tudta kihasználni azokat, De Minaur szépet küzdött, majd a döntő szettre teljesen átfordultak az erőviszonyok.De Minaur magabiztosan, fizikailag normális szinten teljesítve, a végén viszonylag simán győzött az ősszel kétszer is ő rá vereséget mérővel szemben, egyúttal revansot is vett az északin.Nálam ezek után a finálé egyértelmű ausztrál sikert vetít előre. Pault rossz volt nézni, vonszolta magát már csupán a találkozója legvégén, ellenben De Minaurnak nem voltak ilyen problémái.Erre jön rá még az egymás elleni közös történelmük is, ahol De Minaur 3-0 -ra vezet, keményen, salakon és füvön is ő bizonyult jobbnak és mindegyik mérkőzésre tavaly került sor, tehát friss emlékek mindkét félnek.

De Minaur tornagyőzelmet várok Acapulcóban!

Paul, Tommy - De Minaur, Alex: Mérkőzés nyertese - Mérkőzés tipp