Megállíthatatlanul robog előre a 2022/23-as portugál bajnokság győztese a Benfica. Persze ezek még csak felkészülési mérkőzések, de az előjelek nagyon jók. Tavaly a 34 forduló alatt 82 gólt vertek ami elég komoly szám. Az eddigi történések alapján idén még keményebb dió lehet a riválisok (Porto, Sporting) számára a gárda. A felkészülés immáron a féltávhoz érkezett. Három barimeccsen vannak túl. A Southamptonnak kettőt, a Baselnek hármat (3-1), tegnap pedig a Cristiano Ronaldot és csapatát döngölték földbe négy lőtt góllal (4-1). Lehetne azt gondolni hogy mivel tegnap játszottak, gond lehet ezen a meccsen a fásultság, fáradtság miatt de ettől nem kell félni. Ugyanis ahogy eddig az összes meccsen , tegnap is a félidőben teljes csapatát lecserélte a német. Nem, nem azért mert gyenguszok lettek volna hiszen már az első játékrészben ismét betalált Di Maria illetve gólkirályuk Goncalo Ramos kétszer is beköszönt így 3-0 val vonulhattak szünetre. Mindenkinek játéklehetőséget akart biztosítani, 45 perc van minden játékosa lábában így a fáradtságot mint opciót kilőhetjük. A remek támadófocit viszont kár lenne, ez a Benficának pedig nagyon megy. A Celta papíron az egyik legerősebb ellenfelük lehet a jelenlegi felkészülési szakaszban, de azt gondolom "hazai" pályán nem fog gondot okozni ellenük újabb gólokat szerezni és megnyerni a meccset ami zsinórban ugye a negyedik siker lenne.

A mindkét csapat gólt szerez és Benfica nyer opció is abszolút jó választás lehet, de én maradok annéál hogy ismét egy szórakoztató gólokban gazdag meccset játszanak a csapatok mint ki-ki a legutóbbi felkészülési meccsén CR-ék ellen.