A horvát bajnokság második fordulójából hozok egy mérkőzést. A Dinamo Zagreb az elmúlt idénybeli győzelmével immáron zsinórban hatodik bajnoki címét ünnepelhette. Egyértelműen kiemelkednek a mezőnyből, amit a 10 pontos fórjuk is jól mutatott. Ezt az évet is ennek fejében szeretnék lenyomni. A felkészülésükkel Igor Biscan igazán elégedett volt. Egy meccset sem buktak el a felkészülési találkozóik közül (Dugo Selo 1:0, Koper 2:2, CSKA Szófia 3:2, Sparta Praha 1:1). Az első komoly meccsüket a tavalyi ezüstérmes, legnagyobb rivális Hajduk Split ellen a szuperkupában játszották július közepén amit 1:0-ra nyertek így újabb trófea került a vitrinbe. Az első bajnoki meccsük már kevésbé volt sikeres hiszen ott ismét Ivan Leko csapatával néztek farkasszemet akik 2:1-es győzelmükkel mind a három pontot elcsenték a címvédőtől. Javítani kell tehát és annak ellenére odatenni mindent ebbe a meccsbe hogy pár napja még a Bajnokok Ligájában játszott a csapat. Az Asztana elleni meccs ugyanis végtelenül simára sikerült, már a félidőben három góllal vezettek így nem vett ki belőlük sokat a meccs, ráadásul hazai pályán játszhattak így egy Asztanai utazással sem kellett fárasztani magukat. Formalitás lesz a visszavágó, így mindent belefognak tenni hogy megszerezzék első három pontjukat.

Az Istra hosszú évek óta bebetonozta magát a 9.helyre a 10 csapatos bajnokságban. Többször ott álltak a szakadék szélén, folyamatosan osztályozót kellett játszaniuk azért hogy ne essenek le egy osztályt. Tavaly hosszú idő után először volt egy jobb szezonjuk és az 5.helyen végeztek. Bár egy meccsből aligha lehet kiindulni, de az első bajnokijuk viszont nem ad bizakodásra okot. A gyengusz Lokomotiv Zagreb ellen csak egy pontot szereztek, de ennek is örülhetnek mert a hazaiak nagyon ledominálták őket és megérdemelten egyenlítettek az utolsó fél órában.

Szerintem a Dinamo Zagreb már félidőben vezetni fog és egy góllal de győzni fog. Legutóbb 0:0-ra végeztek a felek.