A hazaiak mestere Gustavo Poyet egyre kevésbé szimpi a szurkolóknak. Megkérdőjelezték a keret összeállítását miután olyan játékosoknak nem küldött meghívót mint pl Giannis Konstantelias aki 20 évesen már most klasszis megoldásokra és játékra képes és valószínűleg hamarosan egy komolyabb csapatban fog játszani, illetve Douvikas aki az Utrechtben 19 gólt vert amivel holland gólkirályi címet szerzett. A gárda ennek ellenére parádésan kezdte a selejtező sorozatot. Gibraltárt nagyon könnyed játékkal lemosták a pályáról idegenben (0-3), majd az egyik nagy riválist, Írországot is két vállra fektették Athénban. Ezt követően viszont jött a talán előre bekalkulált vereség a francia csapat ellen, majd pár napja Hollandia is súlyos vereséget mért rájuk miután az első félidőt átaludták Pavlidisék. Így mostmár egyértelművé vált hogy Franciaország mögött a második továbbjutást érő helyért Hollandiával és Írországgal kell majd megküzdeniük, viszont a csütörtöki zakó után komolyabb lépés hátrányba kerültek. Gibraltár ellen amúgy is elfogadhatatlan lenne a pontvesztés, most viszont még inkább szükségszerű a remények életben tartásához mind a három pont begyűjtése.. A két csapat első meccse alapján ez pedig gond nélkül összejöhet. Azon a meccsen 30 lövése és 12 szöglete volt a görög csapatnak, ellenben a Gibraltáriaknál ez a mutató 1 illetve 0 volt. Elképesztő a tudásbeli különbség, ami szerintem mindkét félidőben minimum egy gól különbséget jelenteni fog a mai napon is.

Gibraltár minden meccsén 3-0-ra kapott ki a sorozatban, hasonló különbséget várok ma is.