A 33. helyen álló Luke Woodhouse egy verhető ellenféllel kezdi meg idei világbajnoki szereplését, ugyanis a világranglista 107. helyezett Berry van Peer lesz Woody ellenfele. A két játékos szezonját nézve nem gondolom, hogy túl nagy kérdés melyikük az erősebb jelenleg.

Utolsó két világbajnokságán nem volt túl nagy szerencséje az angolnak, ugyanis a 64 között előbb Heta, majd egy év múlva Price jött szembe és jelentette a végállomást Woodynak. Most Josh Rock vár valakit a 64 között, ami szintén elég végállomás szagú, de az első körben egyértelműen ő az esélyesebb van Peer ellen. Idén közepes szezont futott, kijutott 1-1 Players Championship döntő, European Tour negyeddöntő neki, ami elég volt az évet a 33. helyen zárni. Jelenlegi ellenfele az a Berry van Peer aki nagyon komoly dartitisből gyógyult ki és néha látszanak még ugyan kisebb maradványtünetek, de többnyire sallangmentesen tudja eldobni a három nyilát a holland. Nagyon durván akadt anno és volt, hogy két nyíl eldobása között eltelt egy teljes perc, amíg el tudta engedni a soron következő nyilát. Mentálisan ebből helyre jött, de az egyértelmű, hogy top játékos soha nem lesz belőle (bár Beau Greavesnek sikerült..:)). Pontosan 2 hónapja találkoztak már egymással, akkor 6:2-es angol győzelem született, valami hasonló meccsre számítok most is. Utolsó 11 meccséből egyet sikerült a hollandnak megnyerni, mutatja ez mostani formáját is, míg Woodhouse egy Players Championship Finals negyeddöntővel hangolt a vb-re, én mindenképp mellette teszem le a voksom.

Woodhouse, Luke - van Peer, Berry: Mérkőzés odszok - Mérkőzés tipp