Miután csont nélkül kiesett a Southampton a Premier League történelmének egyik leggyengébb teljesítményével, az azonnali feljutást tűzték ki célul ami felé szépen menetelnek. Egy gyengébb szeptemberi hónapot követően immáron zsinórban 18(!) bajnoki meccs óta veretlen a csapat, tehát abszolút kiváló formában vannak és jogosan vannak ott a harmadik helyen, mindössze három pontra az azonnali feljutást érő ezüstérmes pozícióban levő ipswich csapatától. A legutóbbi bajnoki meccsükön ugyan megszakadt a győzelmi sorozatuk, de a Norwich elleni idegenbeli meccsen is győzelmet érdemeltek volna miután végig dominálták az összecsapást és 2.5 feletti xGig jutottak. Az FA kupába most csatlakoznak be, ahol legalább az 5.körig eljutottak az elmúlt három kiírás alkalmával, sőt 1975 ben a kupát is magasba emelhették egyszer. Utóbbi megismétlésére kicsi az esély, de ezt a mai meccset hazai pályán jelen formájukban mindenféle probléma nélkül behúzhatják.

A vendégek ugyan szintén jó formába lendültek, de még ennek ellenére is csak a középmezőnyben szerepelnek két osztállyal lejjebb a League Two-ban. Két körön már túl vannak a kupában. Először a Sheppey Unitedet verték az első körben 4:1-re, majd a szintén félamatőr Alfreton csapatát óriási nehézségek árán tudták csak két meccs 180 perce alatt egy góllal legyőzni ami nem sok jót jelent a mai meccs előtt. Nagyon úgy tűnik hogy inkább a ligára koncentrálnak ahol a 17-18. környékéről már a 11. helyre léptek elő a legutóbbi Grimsby elleni 6:1-es sikerükkel. Jobban is teszik hiszen a Sotton ellen ma nem sok sanszuk lesz, talán már egy szerzett gól is siker lenne. Számtalan sérültjük is van mint pl: Ryan Stirk, Ross Tierney, Joe Riley, Oisin McEntee, Harry Williams, Jamille Matt vagy Aramide Oteh. Nem jellemző rájuk amúgy sem hogy túl sokáig jutnának az FA-kupában, szerintem beáldozzák ezt a meccset a további sikeres bajnoki szereplés végett is..

Mindkét félidőben minimum egy gólt várok a hazaiaktól.

Southampton várható kezdőcsapata:

Lumley; Walker-Peters, Stephens, Harwood-Bellis, Manning; Alcaraz, Smallbone; Fraser, S. Armstrong, Mara; Adams

Walsall várható kezdőcsapata:

Smith; Okagbue, Daniels, Farquharson; Knowles, Earing, Hutchinson, Comley, Gordon; James-Taylor, Johnson

Tipp: 3-0

Southampton - Walsall: Southampton mindkét félidõben gólt szerez - Igen/Nem tipp