A Championshipből való feljutás mindig kegyetlen nehéz feladat. A 24 fős mezőnyből csupán az első kettő kerülhet fel a Premier Leguebe automatikusan, illetve még egy csapat nyerhet jegyet a legjobbak közé egy gyilkos Playoff (3.-6.) után. Farke csapata azonnali visszajutást tervez ami felé jó úton haladnak. Egy gyengébb december után elképesztően elkapták a fonalat. Zsinórban öt bajnokit húztak be, emellett pedig az FA kupában is továbbjutottak immáron a legjobb 16 közé ahol a Chelseavel néznek majd farkasszemet. A csapat ma visszatérhet az Elland Road közönsége elé ahol a teljes mezőnyből egyedüliként veretlen az együttes (11-4-0), mellette pedig piszok impozáns a gólarányuk is (32-11). Három játékosuk is 10 gól felett van az idényben: Daniel James, Joel Piroe és a legutóbbi két meccs hőse Crysencio Summerville aki fixen a kezdőbe van jelölve remek formája végett. Motivációból nem lesz hiány, ugyanis egyetlen pontra van a Sotton így akár egy győzelemmel lehet esélyük előzni és tisztes távolságból követni a már biztosan bajnoknak mondható Leicestert.

A másik végletet képviseli a Rotherdam. Leam Richardson csapata azután sem lett sikeresebb miután menesztették Matt Taylort. Egyetlen csapatként nem ünnepelhettek még győzelmet idegenben pedig 14 alkalommal próbálkozhattak (0-4-10 9:34), ez mondani sem kell mekkora probléma egy az egyik legerősebb, legjobb formában levő, hazai pályán veretlen csapat otthonába látogatás előtt. A legutóbbi meccsük éppen egy hasonló erősségű csapat a Southampton ellen volt ami jó viszonyítási alap. Hazai pályán sem tudták megnehezíteni sem az ellenfél dolgát, Bednarekék közel 74%-os labdabirtoklás mellett, egy félidőt ellazsálva győztek 0:2-re. Győzelem esetén sem tudnának elmozdulni a sereghajtó poziból, de véleményem szerint nem egy, nem két góllal fognak kikapni. Erődemonstrációt fog tartani a Leeds, van miért visszavágniuk hiszen novemberben 1:1-re végeztek amivel két értékes pontot vesztegettek el. Tippem, hogy mindkét félidőben betalál a hazai gárda.

Várható kezdő 11-ek:

Leeds United

Meslier; Gray, Rodon, Ampadu, Firpo; Gruev, Kamara; Gnonto, Rutter, Summerville; Bamford

Rotherham United

Johansson; Peltier, Odoffin, Morrison, Humphreys, Revan; Clucas, Rathbone, Tiehi, Cafu; Hugill

Tipp: 3-0

Leeds United - Rotherham United: Leeds United mindkét félidõben gólt szerez - Igen/Nem tipp