Tennys Sandgrennek (ATP 53.) nem kevesebb, mint hét meccslabdája volt Roger Federer ellen az Australian Open negyeddöntőjében, mielőtt a svájci nagy nehezen behúzta az ötszettes meccset. A keserű vereség óta eltelt egy kis idő, de vajon mennyire befolyásolhatja játékát a kihagyott lehetőség? A Steve Johnson elleni (ATP 75.) meccsén választ kaphatunk.

február 11., kedd

Érdekes tény, hogy Steve is ellenfele volt Rogernek az Ausztrál Open első fordulójában, de őt három szettben intézte el a 20-szoros Grand Slam-győztes. Sandgrennel ellentétben, az idény első Grand Slam-menetelése után indult még egy tornán. A Newport Beachben zajló Challenger rangú versenyen elődöntőt ért el.

A két játékos kétszer csapott eddig össze és az állás 1-1 sőt, mindkét alkalommal a győztes döntő játszmában verte ellenfelét. 2013-ban a Savannahban zajló Challenger-tornán Tennys nyert, 2018-ban Houstonban pedig Johnson visszavágott. Azt meg kell említeni, hogy Steve nagyon kedveli a houstoni tornát, ahol 2017-ben és 2018-ban bajnok lett. Bár nem megszokott amerikai versenyeken salakot játékfelületként látni, mindkét említett mérkőzésük a lassú borításon zajlott. Bár Stevenek több ATP rangú tornagyőzelme van karrierjében (4), egyiket sem kemény borításon szerezte, míg Tennysnek az az egy is ami van, azt az aucklandi kemény játékfelületen nyerte 2019-ben. A nagy lóról eső Sandgren egy kicsivel esélyesebbnek látszik, de Johnson mintha valamivel folytonosabb szokott lenni, ezért is nagyon kiegyensúlyozottak az erőviszonyok.

Fogadj itt az amerikaiak meccsére!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.02.10. (09:25).