Garbine Muguruza (WTA 32.) ismét elkapta az eredményesség fonalát és Conchita Martinez segítségével újra negyeddöntős Grand Slam-tornán, ami már 2018 óta nem történt meg. Anastasia Pavlyuchenkova (WTA 30.) lesz ellenfele, akit a spanyol játékos volt edzője, Sam Sumyk készít fel.

Egy enyhén bizonytalan kezdés után, a kétszeres Grand Slam-bajnok spanyol játékos nagyon beindult az Australian Openen. Elina Svitolinát és Kiki Bertenset, két tornagyőzelemre esélyes játékost könnyűszerrel, két sima játszmában búcsúztatott. Az ukránnak alig hagyott három gémet (6-1, 6-2), Kikinek pedig összesen hatot (6-3, 6-3). Bár Svitolina ellen nem túl sűrűn kezdett érvényes első szervákkal (56%), de sikerült 31 nyerőt ütnie, 9 ki nem kényszerített hiba mellett. Bertens ellen második szervájával ritkán nyerte a pontokat (26%), viszont sikerült a holland ellenfelének 45%-ban elnyerni szervapontjait, míg Kiki csak 26%-ban tette ezt az ellenfele által kezdett pontokkal.

Pavlyuchenkova utóbbi két meccsén bizonyítania kellett mentális rátermettségét is, mivel Karolina Pliskovát két tie-breakkel győzte le, majd Angelique Kerbert 7-6, 6-7, 6-2-vel búcsúztatta. Az is nagy bravúr, hogy Pliskova ellen több nyerőt ütött, mint egyenesen támadó ellenfele (51-35), de győztes ütéseinek száma Kerber ellen elérte a 71-et! A 28 éves, agresszív játékot űző orosz, amennyiben képes mentális szempontból is kipihenni a két szoros küzdelmet, igazán acélos ellenállást tanúsíthat, még akkor is ha az egymás elleni meccsek mérlege majdnem teljes spanyol fölényt mutat. Az eddigi öt egymás elleni meccsből Anastasia csak azt az egyet nyerte meg két évvel ezelőtt Stuttgartban, amelyen Garbine egy elveszített szett után visszalépett. A többi négyet Muguruza elég simán nyerte, csak egy alkalommal veszített szettet és az is még 2013-ban történt.

Néhány szorzó a mérkőzésre:

Muguruza győzelem: 2-0 @ 2.35 2-1 @ 4.00
Pavlyuchenkova győzelem: 0-2 @ 4.50 1-2 @ 5.60
Játékok száma: Alatt 19.5 @ 2.55 Felett 19.5 @ 1.52
Szettek száma: Alatt 2.5 @ 1.56 Felett 2.5 @ 2.40

Fogadj itt az összecsapásra!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.01.28. (08:43).