A 19 éves Dayana Yastremska (WTA 21.) győzelme Caroline Wozniacki (WTA 36.) pályafutásának végét jelentené.

A fiatal ukrán a Brisbaneben elszenvedett első körös veresége után teljes gőzzel beindult Adelaideben, ahol a döntőig meg sem állt, közben olyan játékosokat verve, mint Kerber vagy épp Sabalenka. Az ausztrál Grand Slamet is stílusosan kezdte a szintén 19 éves szlovén, Kaja Juvan ellen, akinek csak két játékot hagyott a meccsen. Wozniacki méltó búcsút szeretne, így a volt világelső Aucklandban elődöntőt ért el, majd Melbourneben az első körben az amerikai Kristie Ahnt meggyőzően búcsúztatta két játszmában (6-1, 6-3).

A volt Australian Open-bajnok és világelső dán játékos a tavaly Cincinnatiban kikapott Yastremskától két szettben (4-6, 4-6) az egyetlen egymás elleni meccsükön és most sem indul esélyesen. Az viszont Cazoline malmára hajthatja a vizet, hogy Dayana bár sok nyerőt üt, mellette sokat hibázik is. Az említett első fordulóban az ukrán lány a 11 győztes ütések mutatóját, a 18 ki nem kényszerített hibájával szürkítette, bár túl egyoldalú volt a mérkőzés, hogy ennek kihatása legyen a kimenetelre. Wozniacki azonban, elméletileg kevesebbet hibázik, még akkor is ha az ő első fordulós meccsének mutatói ellentmondanak (7 győztes, 11 ki nem kényszerített hiba).

Néhány szorzó a mérkőzésre

Fogadj itt az összecsapásra!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.01.21. (09:38).