Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő indulhat majd az első rajthelyről.

A múlt vasárnapi Belga Nagydíj 21 éves győztesének ez az idei, egyben pályafutása negyedik pole pozíciója.

Leclerc mellől a címvédő és ötszörös világbajnok brit Lewis Hamilton (Mercedes) startolhat majd, míg a harmadik pozícióból a finn Valtteri Bottas (Mercedes) indulhat.

Az időmérő edzés végén ritkán látható eseménynek lehetett szemtanúja a helyszínen és világszerte a televíziók előtt ülő közönség, a pole pozíció megszerzéséért versengő kilenc pilóta közül ugyanis csupán ketten tudták időben megkezdeni mért körüket.

Sebastian Vettel (Fotó: cristiano barni / Shutterstock.com)

Monzában az egész hétvége során jellemző volt, hogy az elöl haladó versenyautó szélárnyékát használni kívánó pilóták szándékosan lelassítottak, vagy levágtak egy kanyart, hogy ezzel jobb pozícióba kerüljenek a mért kör kezdetére. Ezt a módszert ezúttal túlságosan sokan akarták egyszerre alkalmazni, gyakorlatilag egymásra vártak a versenyzők, így aztán még azelőtt letelt az időmérő edzés utolsó szakaszában rendelkezésre álló idő, hogy meg tudták volna kezdeni az utolsó gyors körüket.

A negyedik rajthelyet Leclerc csapattársa, a négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel foglalja majd el, míg hárman, Max Verstappen (Red Bull), Pierre Gasly (Toro Rosso) és Lando Norris (McLaren) a mezőny végéről lesznek kénytelenek nekivágni a futamnak, mert versenyautójukban motort, vagy néhány motorelemet kellett cserélni.

Az 53 körös Olasz Nagydíj vasárnap 15.10-kor kezdődik Monzában.