A kilencedik helyen kiemelt Balázs Attila két szoros szettben legyőzte a cseh Jan Satralt a Prágában zajló 46,6 ezer euró (15,2 millió forint) összdíjazású salakpályás challenger tenisztorna második fordulójában.

A múlt heti, umagi ATP-tornán döntős magyar teniszező szerdán előbb 5:5 után megnyerte ellenfele adogatójátékát, majd 46 perc után lezárta az első szettet. A világranglista 141. helyezettje a folytatásban 3:1-es hátrányba került, sőt 5:2-re is Jan Satral (372.) vezetett, de Balázs Attilának sikerült egyenlítenie, majd a rövidítésben megnyerte az 1 óra 55 perces mérkőzést.

A magyar játékos ellenfele a nyolcaddöntőben a spanyol Mario Vilella Martínez (266.) lesz.