A tavalyi döntős, Kevin Anderson (ATP 8.) visszazökkenni próbál régi játékformájában a kihagyott salakidény után. Eddig elég jól halad a folyamat, és ha a Guido Pella elleni meccsét úgy nyeri, hogy az első szett mégis a portugál spíleré lesz, a William Hillnél tétednek hatszorosát nyerheted.

Még nem játszott egymás ellen a két játékos, ezért nincsen ilyen szempontból viszonyítási pont, de ha Janko Tipsarevicnek a mostani játékformájában sikerült egy játszmát nyernie a dél-afrikai játékos ellen az előző fordulóban, akkor talán a világranglista 26. játékosának is sikerülhet ez, méghozzá mielőtt bemelegszik Kevin szervája.

Kevin Anderson elveszíti az első szettet, de nyeri a meccset Guido Pella ellen: 6.00

Karolina Pliskova (WTA 3.) azon kevés tornagyőzelemre esélyes játékosok egyike, akit a meglepetések sorozata nem kapta még el és szépen halad előre. Következő ellenfele, a tajváni Su-Wei Hsieh (WTA 29.), aki szokatlan, de sokszínű játékával már Jelena Ostapenkót és Kirsten Flipkenset is búcsúztatta Londonban. Amúgy kétszer játszott Karolina ellen, 2018-ban Miamiban nyert, az idén Dubaiban veszített, de mindkét mérkőzés a harmadik játszmában dőlt el.